Czekają na nowy dom. Azyl zachęca do adopcji zwierząt

2021-08-11 10:15
Pies
Autor: Agata Świderska/archiwum prywatne Zwierzaki z Azylu dla Psów i Kotów czekają na nowe domy

Wakacje to dla nich bardzo trudny czas. Bezdomnych zwierząt przybywa, więcej ich trafia również do tarnowskiego Azylu. Ten rok pod tym względem jest rekordowy. W pierwszej połowie wakacji brakowało miejsc w boksach. Teraz zwierząt jest nieco mniej, ale liczba adopcji nie wzrosła. Azyl zaprasza więc na spacerki i zachęca do przygarnięcia czworonoga.

To zawsze przykład braku odpowiedzialności. Niestety, scenariusz powtarza się każdego lata. Państwo planują wakacje, ale pies czy kot są tylko obciążeniem. Zwierzaki trafiają więc na ulicę, a z niej są odławiane do tarnowskiego Azylu dla Psów i Kotów. Wiele z nich potrzebuje pomocy weterynaryjnej, inne są przestraszone, niektóre agresywne. Każdy czworonóg potrzebuje troski i opiekuna, najlepiej takiego na stałe. Niestety, liczba osób zainteresowanych adopcją jest niewielka. Odstraszają dodatkowe obowiązki, koszty z którymi trzeba się liczyć w przypadku choroby pupila, a także utrudnienia w razie wyjazdów czy pobytu w szpitalu.

Otwarcie Balonowych Mistrzostw Świata Juniorów w Lesznie

Obecnie w tarnowskim Azylu dla Psów i Kotów przebywa ponad 100 psów i 20 kotów. Wyleczone i zadbane czekają na nowe domy i właścicieli, którzy nie przestraszą się umów adopcyjnych. A one są niezbędnym elementem przekazania zwierzęcia. Zobowiązują do odpowiedzialnej opieki i zastrzegają prawo do odwiedzin pracowników Azylu po adopcji, w celu sprawdzenia warunków, w jakich przebywa zwierzę. Ma to zapobiegać między innymi przypadkom wiązania psów na łańcuchach, czego umowa nie dopuszcza.

Żeby lepiej poznać przyszłego, czworonożnego członka rodziny, można wybrać się do Azylu i zabrać wybranego zwierzaka na spacer rekreacyjny. Spacerki organizowane są od wtorku do soboty, między 10:00 a 14:00. To okazja, żeby spędzić trochę czasu razem, ocenić zachowanie psa poza boksem i bez towarzystwa innych zwierząt. Decyzję warto podejmować świadomie i w porozumieniu ze wszystkimi członkami rodziny. Nie ma bowiem gorszej sytuacji, niż powrót psa czy kota do schroniska. Zwierzaki, które w Azylu czekają na nowych opiekunów i kochające domy, możecie zobaczyć na profilu placówki na FB.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl