Cudem uniknął śmierci! Pijany kierowca dachował na „starej czwórce” [ZDJĘCIA]

2021-06-15 11:29

Nieodpowiedzialność, brawura, do tego alkohol przyczyną bardzo groźnego zdarzenia na „starej czwórce” w Ratnawach k. Wojnicza. 33-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego uderzył w liny ograniczające pas jezdni, dachował i zablokował na kilkadziesiąt minut całkowicie drogę krajową 94 w obu kierunkach.

Do zdarzenia drogowego doszło w poniedziałkowy wieczór tuż po godzinie 20. Zgłoszenie dotyczyło dachowania samochodu osobowego na drodze krajowej 94 w Ratnawach k. Wojnicza.

- Na miejsce zostali wezwani ratownicy medyczni, straż pożarna oraz policjanci z Wojnicza i ruchu drogowego z Tarnowa. Okazało się, że 33-latek wiele nie ucierpiał w groźnie wyglądającym wypadku. Opatrzony przez zespół ratownictwa medycznego mógł być obecny przy czynnościach wykonywanych przez policjantów – relacjonuje Paweł Klimek z policji w Tarnowie.

Mężczyzna w wydychanym powietrzu miał ponad 1 promil alkoholu. Ponadto okazało się, że nie powinien jechać samochodem ponieważ ma cofnięte uprawnienia.

- Po wykonaniu niezbędnych czynności zniszczony pojazd został odholowany, a po uprzątnięciu drogi ruch został przywrócony – dodaje Paweł Klimek.

Przez kilkadziesiąt minut ruch na drodze krajowej był całkowicie zablokowany.