Covid-19 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych. Lekcje zdalne [AUDIO]

2020-10-15 10:37 Justyna Świderska
Nauka zdalna
Autor: Justyna Świderska W Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie wprowadzono naukę zdalną

Kolejna tarnowska szkoła wprowadziła zdalne nauczanie. Tym razem lekcje on-line odbywają uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Tarnowie. Powodem jest potwierdzenie zakażenia koronawirusem u trojga nauczycieli: dwóch nauczycielek religii i jednego nauczyciela przedmiotów zawodowych.

Zespół Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych to kolejna tarnowska szkoła, w której Sanepid zalecił wprowadzenie edukacji zdalnej. Powodem było potwierdzenie zakażenia koronawirusem u trojga nauczycieli. Pozytywny wynik testów na Covid-19 mają dwie siostry uczące religii oraz jeden nauczyciel przedmiotów zawodowych. Trudno jednoznacznie wskazać przyczynę zakażenia, ale nieoficjalnie mówi się, że jedną ze sprzyjających okoliczności mogło być nienoszenie maseczek ochronnych.

- „W dniach od 14 do 19 października (środa - poniedziałek) szkoła przechodzi w tryb zdalnego nauczania. Szczegóły będą przekazane przez e-dziennik” - czytamy w oficjalnym komunikacje dyrekcji na stronie internetowej Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Tarnowie.

POSŁUCHAJ: Kolejna szkoła przeszła na naukę zdalną - mówi Bogumiła Porębska z Wydziału Edukacji UM w Tarnowie

Tarnowski Sanepid zdecydował, że lekcje zdalne w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych będą się odbywały do poniedziałku (19 października) włącznie. Na długość trwania nauki on-line i nadzoru epidemiologicznego ma wpływ termin, w którym chorzy ostatni raz mieli kontakt z uczniami i pracownikami szkoły.

Chory na koronawirusa nagrał film jak wygląda jego choroba. Dramatyczny apel

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Placówki oświatowe radzą sobie najlepiej jak mogą w tej trudnej dla wszystkich sytuacji. Dyrektorzy mają świadomość ryzyka, wprowadzają dodatkowe przerwy, regulują czas trwania zajęć i przerw, starają się ukierunkować ruch uczniów podczas przemieszczania się na przerwach, tak żeby do minimum ograniczyć możliwość kontaktu. Oczywiście, wszystko w miarę możliwości architektonicznych, jakie są w budynkach. Wiadomo, że jedne szkoły mają szerokie, a inne wąskie korytarze. Bardzo dużo zależy od naszej odpowiedzialności, nauczycieli, uczniów i rodziców – mówi Bogumiła Porębska, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa.

To już kolejna tarnowska szkoła, w której Sanepid zalecił wprowadzenie edukacji zdalnej. Jeszcze do piątku (16 października) lekcje on-line odbywają uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie. Tam Covid-19 potwierdzono u dwóch nauczycieli. Jak dotychczas w Tarnowie Sanepid nie podjął decyzji o nauczaniu hybrydowym w którejkolwiek ze szkół.