COVID-19: Kolejny przypadek koronawirusa – zakażony skarbnik Tarnowa [AUDIO]

2020-07-31 10:22 Justyna Świderska
Kolejny przypadek koronawirusa – zakażony skarbnik Tarnowa
Autor: fernandozhiminaicela/Pixabay?cc0 Kolejny przypadek koronawirusa – zakażony skarbnik Tarnowa

Przybywa zakażonych koronawirusem w Tarnowie. Po wiceprezydencie miasta, pozytywny wynik testu uzyskał skarbnik Tarnowa Sławomir Kolasiński. Trwa ustalanie osób, z którymi miał kontakt. Kilka osób już trafiło na kwarantannę, co do pozostałych decyzję podejmie Sanepid. Urząd Miasta działa normalnie, ale na wizyty trzeba się umawiać telefonicznie.

Skarbnik Sławomir Kolasiński miał kontakt z wiceprezydentem Tadeuszem Kwiatkowskim, u którego wcześniej potwierdzono obecność koronawirusa. Dlatego został przebadany pod kątem COVID-19. Wynik testu okazał się pozytywny.

Testy przeprowadzono również u dwóch sekretarek i wiceprezydent Doroty Krakowskiej. Wszystkie są negatywne, ale kobiety przebywają na kwarantannie. Kolejne wymazy do testów zostaną im pobrane za 7 dni. Jeżeli i one nie potwierdzą koronawirusa, panie będą mogły wrócić do pracy w urzędzie.

COVID 19 w tarnowskim magistracie - POSŁUCHAJ wiceprezydent miasta Doroty Krakowskiej

- Tymczasem stworzona została kolejna lista osób, które miały w ostatnich dniach bliski kontakt ze skarbnikiem miasta i po przeanalizowaniu okoliczności tego kontaktu przez pracowników sanepidu część tych osób poddanych zostanie kwarantannie – informuje Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prezydenta Tarnowa.

Urząd Miasta Tarnowa pracuje, ale wdraża na powrót większe środki ostrożności.

- Są zastępstwa, w niektórych przypadkach urzędnicy pracują zdalnie, więc nie ma zagrożenia dla funkcjonowania urzędu. W poniedziałek 3 sierpnia do pracy wraca prezydent Roman Ciepiela. Przebywał w ostatnim czasie poza urzędem, nie miał więc kontaktu z osobami, które mogą być zakażone – mówi wiceprezydent Dorota Krakowska.

W budynku przy ul. Mickiewicza 2 przywrócono zasady przyjmowania interesów z początków epidemii. Wizyty w urzędzie należy ograniczyć do niezbędnego minimum, a jeżeli jest to konieczne, trzeba się wcześniej umówić telefonicznie. Dokumenty można przekazywać pocztą elektroniczną albo wrzucać do specjalnych urn ustawionych w budynku. W pozostałych obiektach Urzędu Miasta Tarnowa przyjmowanie interesantów odbywa się normalnie.

Oddział Muzeum Historii Tarnowa i Regionu już otwarty

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.