Coraz bliżej Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Rusza sprzedaż biletów

2022-05-18 11:18
36 TNF
Autor: Wojciech Gardoń

Wkrótce rozpocznie się 36. edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej. W tym roku zobaczymy kilkanaście produkcji, które staną do walki o główną nagrodę konkursu. Zaplanowano również spektakle teatralne oraz koncerty. Festiwal startuje 27 maja i potrwa do 4 czerwca.

Do startu pozostały niecałe dwa tygodnie. Rozpoczęła się już sprzedaż biletów na drugi najstarszy festiwal filmowy w Polsce. Zainteresowani wezmą udział w prawdziwym święcie kina Zobaczyć będzie można 12 pełnometrażowych produkcji z polskimi i zagranicznymi gwiazdami. Jak przyznają organizatorzy, filmy oceniać będzie profesjonalne jury. Również publiczność przyzna swoją statuetkę. Jednak zbliżający się festiwal to nie tylko kino. W jego trakcie odbędą się również dwa koncerty oraz spektakle teatralne.

– Amfiteatr Letni wrócił do życia, dlatego właśnie tam w ramach naszego festiwalu staramy się przygotować różne propozycje artystyczne. Mamy kilka nietypowych, ale wyjątkowych projektów. Są to widowiska teatralne, które rozpoczną się już pierwszego dnia festiwalu. Wtedy też będziemy mogli posłuchać przedwojennych hitów w wykonaniu Moniki Borzym Na gali wręczenia nagród wybrzmią utwory Krzysztofa Komedy, Kazaneckiego i Wojciecha Kilara – mówi Tomasz Kapturkiewicz, dyrektor Tarnowskiego Centrum Kultury.

Tarnowską Nagrodę Filmową rozpocznie pokaz filmu ukraińskiego reżysera Ołeha Sencova Nosorożec. Na uczestników festiwalu czekają m.in.: Inni ludzie Aleksandry Terpińskiej, Infinite storm Małgorzaty Szumowskiej, Moje wspaniałe życie Łukasza Grzegorzka, Piosenki o miłości Tomasza Habowskiego, Sonata Bartosza Blaschke, Teściowie Jakuba Michalczuka, Żeby nie było śladów Jana p. Matuszyńskiego czy Wesele Wojciecha Smarzowskiego. Pojawią się również filmy krótkometrażowe. Natomiast najmłodsi widzowie będą mogli zadecydować, która animacja zasługuje na statuetkę.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Te seriale dla młodzieży kochała cała Polska. Sprawdź, jak dobrze je pamiętasz!

Pytanie 1 z 15
Czym była Sagala, wokół której osnuta była fabuła serialu "Tajemnica Sagali"?
Quiz o starych polskich serialach dla dzieci
Wyrok w sprawie kierowcy mustanga
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE