Coraz bliżej do budowy obwodnicy Lisiej Góry. Podpisano ważną umowę!

2021-10-15 12:51
Lisia Góra
Autor: ŁG Kierowcy nową trasa przejadą nie wcześniej niż w 2024 roku

Podpisano właśnie umowę pomiędzy Województwem Małopolskim a Gminą Lisia Góra. Dokument dotyczy wspólnego przygotowania projektu dla tej inwestycji. W tym artykule dowiesz się szczegółów!

Na obwodnicę Lisiej Góry czekają nie tylko kierowcy z tej miejscowości, ale też z Mielca i Dąbrowy Tarnowskiej. Ten ważny projekt przygotuje Województwo Małopolskie wraz z gminą.

- Uważam, że najważniejszy element tej inwestycji to jest brak zmasowanych protestów mieszkańców. Sukcesem jest też decyzja środowiskowa, która na dziś jest ostateczna. Ślad obwodnicy jest tak prowadzony, że nie wyburzamy praktycznie żadnych budynków, ani gospodarczych, ani mieszkalnych – mówi Arkadiusz Mikuła, wójt Lisiej Góry.

Droga będzie mieć około 4 i pół kilometra długości. Powstaną dwa ronda, dwa wiadukty, most oraz drogi serwisowe.

- Droga województwa 984, która w tej chwili kończy się an skrzyżowaniu z drogą krajową 73 w całości – tak można powiedzieć – zostanie przełożona – na południe i włączenie w drogę krajową numer 73 będzie między rondem a zjazdem z autostrady. Będziemy dzięki temu mijać centrum Lisiej Góry - mówi Katarzyna Węgrzyn Madeja, dyrektor zarządu dróg wojewódzkich.

Szacuje się, że inwestycja pochłonie nawet od 55 do 60 milionów złotych. Projekty inwestycyjne będą gotowe do końca 2022 roku. Kierowcy nową trasa przejadą nie wcześniej niż w 2024 roku.

Halloween 2021. Co wiesz o święcie strachów? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Kiedy obchodzone jest Halloween?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE