Co nagrywają kamery na cmentarzach? Niektóre sytuacje mogą zaskakiwać!

2021-10-21 10:25
Monitoring na cmentarzu
Autor: ŁG Kamery zamontowane sa m.in. na Starym Cmentarzu w Tarnowie

Monitoring na miejskich cmentarzach zdaje egzamin. Kamery rozstawione w centralnych punktach nekropoli pozwalają zarejestrować wiele różnych sytuacji. Jakich? Dowiecie się czytając artykuł.

Monitoring montowany na nekropoliach w Tarnowie staje się powoli normą. Jako pierwsze kamery pojawiły się na Stary Cmentarzu. To właśnie tam dochodziło najczęściej do kradzieży.

- Udało się nagrać złodzieja, który z dużej skarbony, w oryginalny sposób, próbował ukraść pieniądze. Mężczyzna na końcu patyka miał doklejony miodem lub klejem element, który miał mu pomóc wyciągnąć z wąskiej szparki banknoty. Na miejscu interweniowała policja – mówi Maria Wójcik, szefowa Miejskiego Zarządu Cmentarzy w Tarnowie.

Kamery okazują się pomocne także przy wyłapywaniu kradzieży lub sprawców zniszczeń oraz osób, które nie zachowują porządku.

- Bardzo dobrze sprawdza się monitoring na cmentarzu w Klikowej. Jeżeli jest jakiś problem z bałaganem, zawsze pracownicy mogą rano sprawdzić, kto był, kto wjeżdżał, kto wyjeżdżał. Dochodzi często do identyfikacji osób, które zawiniły. Często zapis z kamer udostępniamy również policjantom na ich prośbę -dodaje Maria Wójcik.

Urzędnicy mają w planach montaż monitoringu na cmentarzu w Mościcach i w Krzyżu. Kamery mają być rozmieszczone wokół kaplicy i wejść głównych. Trwają też przymiarki do wymiany kamer na Starym Cmentarzu.

Sonda
Twoim zdaniem, które prawo powinno być ważniejsze?