Co dalej z zabytkową kamienicą Szczepanika? Jest decyzja sądu [ZDJĘCIA]

2021-09-03 7:54

Kończy się sądowa batalia pomiędzy byłym właścicielem nieruchomości a miastem. W poniższym artykule dowiesz się, do kogo trafiła nieruchomość przy ul. Sowińskiego 11.

Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną, adwokata następcy prawnego byłego właściciela nieruchomości położonej w Tarnowie przy ul. Sowińskiego 11.

- (…) Sąd Okręgowy w Tarnowie, postanowieniem z 26 marca 2019 roku, stwierdził, że Skarb Państwa nabył tę nieruchomość w drodze zasiedzenia. Tym samym uwzględnił apelacje Gminy Miasta Tarnowa i Skarbu Państwa od postanowienia Sądu Rejonowego w Tarnowie z 4 lipca 2018 roku. Wcześniej sprawa była przegrana dla miasta, gdyż Sąd Rejonowy nie uwzględnił żądania Skarbu Państwa – prezydenta Tarnowa i oddalił wniosek o zasiedzenie nieruchomości (...)” - czytamy na portalu tarnów.pl (…)”

Orzeczenie sądu oddala zarówno groźbę konieczności wydania nieruchomości w ręce spadkobiercy byłego właściciela, jak i zaspokojenia jego roszczeń o zapłatę 3 milionów złotych

- Nieruchomość, której dotyczyło postępowanie obejmuje działkę o powierzchni 461 metrów kwadratowych, jej wartość wraz z secesyjną kamienicą szacuje się na 1.12 miliona złotych – mówi Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prasowy prezydenta miasta.

Nieruchomość ta zabudowana jest zabytkową kamienicą, w której przed pierwszą wojną światową mieszkał znany wynalazca, Jan Szczepanik.

Sonda
Czy ucierpiałeś kiedyś w wyniku powodzi?
W Tarnowie powstała rzeźba znanego pianisty!