Choinka jest już na Placu Kazimierza. Trwa montaż świątecznej dekoracji Tarnowa [ZDJĘCIA]

2020-12-02 14:30

Mimo trudnej sytuacji finansowej Tarnów nie rezygnuje ze świątecznej iluminacji. Będzie skromniej, ale na skwerach i ulicach miasta będzie można poczuć atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Najważniejsza z dekoracji czyli choinka stoi już na Placu Kazimierza Wlk. w Tarnowie. Do końca tygodnia mają być zamontowane pozostałe ozdoby.

- Choinka stoi już na Placu Kazimierze - mówi Maria Zawada-Bilik z Urzędu Miasta Tarnowa. Utrzymujemy to miejsce, bo mieszkańcom się to spodobało. To jest taki klimatyczny zakątek. Zapewne zrezygnujemy z takich elementów, na których się siada, których się dotyka. Ze względu na restrykcje dotyczące koronawirusa, nie będzie, tak jak w poprzednich latach, krzesła Świętego Mikołaja. Świąteczne iluminacje na pewno pojawią się na Rynku i ulicy Wałowej. Do tego wszystkie główne ulice, na których w przeszłości pojawiały się bożonarodzeniowe ozdoby.

Świąteczne dekoracje na ulicach i skwerach Tarnowa mają być gotowa na 6 grudnia. Nie będzie jednak wspólnego ubierania choinki przez najmłodszych ani innych wydarzeń, które oficjalnie zainaugurują bożonarodzeniową iluminację miasta. Ozdoby pojawią się na najważniejszych skwerach i placach w centrum miasta. Światełka zostaną zamontowane też na latarniach wzdłuż głównych ulic w mieście. Mowa tu między innymi o: Krakowskiej, Lwowskiej, Słonecznej, Mickiewicza, Alei Jana Pawła II, a także w Mościcach na Kwiatkowskiego oraz Czerwonych Klonów. Na rynku pojawią się projektory wyświetlające na murach świąteczne akcenty, będą też girlandy nad ulicami i ozdobione latarnie. Iluminacje rozbłysną na mostach nad Wątokiem i Białą. Za montaż świątecznych dekoracji zapłacą miejskie spółki. Każda na miarę swoich możliwości.

PlayStation 5 vs. Xbox Series X [PORÓWNANIE DODATKÓW] | ESKA XD - Blogier #9
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE