Sąd Okręgowy Tarnów

i

Autor: Łukasz Grygiel Chińczycy staną przed Sądem Okręgowym w Tarnowie

Chińczycy staną przed tarnowskim sądem. Wyłudzali prawa jazdy

2021-11-17 14:34

Szajka pomagała Chińczykom uzyskać w Polsce międzynarodowe prawo jazdy. Na egzamin wysyłany był dubler, który zdawał za rodaków część teoretyczną. Prokuratura Okręgowa wystąpił do sądu o wydanie wyroku skazującego na posiedzeniu, bo oskarżeni przyznali się do zarzutów i chcą, by sąd skazał ich na kary uzgodnione z prokuratorem.

Dubler wpadł w ubiegłym roku w tarnowskim Mordzie, gdy za innego Chińczyka podchodził do egzaminu teoretycznego. Wśród oskarżonych jest 10 osób, w tym 9 obywateli Chin i jedna Polka, którzy usłyszeli w sumie ponad 100 zarzutów. Dublerzy dostawali za zdanie egzaminu około 1000 euro, drugie - około 1000 - trafiało do organizatorów procederu.

Ciała małżeństwa znalezione w mieszkaniu w Rzeszowie

- Karty pobytu obywateli chińskich wręczano dublerom, którzy - posługując się kompletem dokumentów - zdawali za inne osoby egzamin teoretyczny, wykorzystując przy tym utrudnienia w identyfikacji wynikające z rozpoznawania przez Europejczyków chińskich rysów twarzy i obowiązku zakrywania maseczkami części twarzy - mówi sędzia Tomasz Kozioł, rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnowie.

Prokurator postuluje dla kilku  oskarżonych kary  więzienia, dla pozostałych grzywny i przepadki korzyści majątkowej osiągnięte w procederze. Do przestępstw dochodziło przez rok - do lipca 2020 roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE