Chcesz zobaczyć film w kinie? Musisz się pospieszyć! Od soboty LOCKDOWN [AUDIO]

2021-03-18 12:39 Justyna Świderska
Rząd otwiera kina i teatry, a także siłownie i kluby fitness. Od kiedy?
Autor: Justyna Świderska Rząd otwiera kina i teatry, a także siłownie i kluby fitness. Od kiedy?

Trzecia fala koronawirusa nie zwalnia. Z dnia na dzień przybywa nowych przypadków zachorowania na SARS-CoV2. Z tego powodu od soboty mają zacząć obowiązywać większe restrykcje. To oznacza, że zamknięte będą na powrót hotele, instytucje kultury, obiekty sportowe. Jeszcze tylko dziś i w piątek tarnowianie mogą wybrać się na filmy do kin. Później placówki zostaną zamknięte na najbliższe trzy tygodnie.

Kolejny lockdown ma zahamować gwałtowny przyrost nowych zakażeń koronawirusem. Dlatego od soboty sale kinowe ponownie zostaną zamknięte. Widzowie żałują, bo wielu z nich z radością wróciło do oglądania filmów na dużym ekranie, kiedy 12 lutego placówki otworzono po długiej przerwie. Kina zaczęły działać, bilety szybko się rozchodziły, ale ta sytuacja niestety nie potrwała długo.

POSŁUCHAJ: O kolejnym zamknięciu Kina Marzenie mówi Dominika Dąbek z TCK

- Niestety, znowu musimy zamknąć kino. Szkoda, bo od 12 lutego, kiedy wróciliśmy do pracy, ponownie oferowaliśmy widzom nowe propozycje, które cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno dorosłych, jak i najmłodszych tarnowian. Kino cały czas było i nadal jest przygotowane do pracy w reżimie sanitarnym. Są maseczki, dezynfekcja i konieczny dystans. Pozostaje nam podporządkować się regulacjom i czekać na kolejne decyzje. Mamy nadzieję, że będziemy mogli pokazać państwu te propozycje już niedługo – mówi Dominika Dąbek, specjalistka do spraw filmu w Tarnowskim Centrum Kultury.

Pełny lockdown w cajej Polsce od soboty! Jakie zasady i ograniczenia?

Kino Marzenie przy ulicy Staszica można odwiedzić jeszcze dziś i jutro. W piątek pokazane zostaną te propozycje repertuarowe, które od tego dnia miały wejść na afisz. Z myślą o najmłodszych widzach zagrana zostanie trzecia część filmu „Psy i koty: Łapa w łapę”. Starsi widzowie będą mogli zobaczyć inspirowany prawdziwą historią pierwszej brytyjskiej paleontolożki film „Amonit”. W przedświąteczną zadumę wprowadzi was natomiast film Michała Kondrata „Czyściec”. Zwiastuny i godziny projekcji znajdziecie na tck.pl.

W podobnym trybie działa Kino Millennium w Mościcach. Tam również filmowe propozycje zobaczycie tylko w czwartek i piątek. 19 marca na pokazie przedpremierowym pokazany zostanie kryminał „Nocny konwój”, a także „Nomadland”. Opowieść o kobiecie, która rusza w drogę przez Amerykę jako współczesny nomad. „Jeszcze jest czas” to poruszający i pełen czułości debiut reżyserski Viggo Mortensena. Natomiast najmłodsi widzowie też mogą tu zobaczyć opowieść o czworonożnych agentach w filmie „Psy i koty”. Szczegóły na csm.tarnow.pl

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl