Szczepienia na Covid-19

i

Autor: Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie/ materiały prasowe Chętnych do korzystania ze szczepień nie brakuje

Chcą się szczepić! Dużo chętnych do skorzystania ze szczepień przeciwko COVID-19 [AUDIO]

2020-12-29 15:27

Wierzą w skuteczność specyfiku. Pracownicy Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie chcą się szczepić przeciwko COVID-19. Na listę chętnych wpisało się blisko 700 osób, 75 z nich już zostało zaszczepionych. Tym samym cały zapas z pierwszej puli szczepionek został już wykorzystany. Placówka czeka na kolejną dostawę.

W przeciwieństwie do mieszkańców Tarnowa, pracownicy Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie są przekonani o skuteczności szczepienia przeciwko Covid-19. W pierwszym etapie chęć skorzystania z tej formy profilaktyki zgłosiło około 600 pracowników. Po przerwie świątecznej dołączyło do nich kolejnych sto osób. Pierwsze dawki podano w niedzielę, 27 grudnia. Więcej o tym piszemy TUTAJ. Do wtorku wykorzystano cały zapas.

Życzenia na 2021! Czego życzymy sobie w nowym roku?

- W pierwszej kolejności, niejako dla przykładu, zaszczepiła się Anna Czech, dyrektor szpitala, kierownik szpitalnego SOR Violetta Kowalewska i Marta Wałaszek, która jest kierownikiem Ośrodka ds. Zakażeń. Myślę, że akcja zachęcająca do szczepień, informacje podawane w mediach działają. Szczepią się osoby znane, które zachęcają do korzystania ze szczepień. My też zachęcamy naszych pracowników, lekarzy, którzy w najbliższych dniach będą się szczepić, aby publikowali takie „dowody” w mediach społecznościowych. Przeciwników pewnie nic nie przekona, ale może ci, którzy się wahają zmienią zdanie i zdecydują się zaszczepić – mówi Damian Mika, rzecznik Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie.

POSŁUCHAJ: Dużo chętnych do szczepienia - mówi Damian Mika, rzecznik Szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie

Na liście chętnych do zaszczepienia w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie są także pracownicy innych placówek medycznych z okolicy. Szpital, jako placówka tzw. węzłowa, ma realizować te szczepienia. Takich osób spoza szpitala jest na liście około 400. Zgłosiło je 78 placówek z regionu. Na bieżąco sprawdzana jest płynność pracy szpitalnego punktu szczepień. W razie potrzeby mają być uruchamiane dodatkowe miejsca, by skrócić kolejki oczekujących.

Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie czeka teraz na dostawę kolejnych dawek szczepionki na Covid-19. Ma to nastąpić zaraz po nowym roku. Przypomnijmy, w pierwszej kolejności szczepiony jest personel medyczny. Natomiast od 15 stycznia na listy oczekujących będą mogli wpisywać się wszyscy zainteresowani.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

[QUIZ] Największe polskie hity lat 80. Kto śpiewa ten przebój?

Pytanie 1 z 25
Który zespół wylansował przebój "Słodkiego, miłego życia"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE