Casting do głównej roli. Możesz stanąć na deskach tarnowskiego teatru! [WIDEO]

2020-10-16 17:00
Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie ogłosił casting
Autor: Łukasz Grygiel Przy wyborze aktorki będzie brany pod uwagę wygląd adekwatny do wieku postaci

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie prowadzi casting do głównej roli w sztuce "Mady-baby.edu" w reżyserii Krzysztofa Prusa. Spektakl miał swoją premierę w listopadzie 2009 roku, teraz ponownie wraca na deski teatru. W Eska Tarnów sprawdzamy, kto może wziąć udział w castingu!

Teatr w Tarnowie szuka zdolnej aktorki

Spektakl "Mady-baby.edu" grany był w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury ponad 10 lat temu. W sezonie poświęconym pamięci byłego dyrektora teatru - Edwarda Żentary, aktorzy chcą wrócić do sztuki i przedstawić ją na nowo. Tym razem na scenie Underground.

- Tekst Gianiny Carbunariu jest przejmującą i społecznie zaangażowaną opowieścią o marzeniach, nadziei na lepszą przyszłość, o emigracji, ale też o bliskości, o jej braku i o jej nadmiarze - mówi dyrektor artystyczna Matylda Baczyńska.

POSŁUCHAJ. O CASTINGU MÓWI DYREKTOR ARTYSTYCZNA TEATRU MATYLDA BACZYŃSKA

Casting skierowany jest do aktorek w wieku do 27 lat, absolwentek państwowych wyższych szkół teatralnych lub filmowych.

- Bohaterka sztuki ma piętnaście lat, stąd przy wyborze aktorki będzie brany pod uwagę m.in. jej adekwatny do wieku postaci wygląd. Zależy nam, żeby wybrana przez nas osoba miała młodzieńczą energię - dodaje Matylda Baczyńska.

Zgłoszenia wraz z CV można wysyłać na adres: mady@teatr.tarnow.pl do 23 października. Przesłuchanie zaplanowano 28 października o godz. 10.00 w siedzibie teatru. Próby rozpoczną się w listopadzie 2020 roku. Planowany termin premiery: 23 stycznia 2021.