Dni Borzęcina 2023

i

Autor: Urząd Gminy Borzęcin Dni Borzęcina 2023

Wydarzenia

C-Bool, Totentanz i Agnieszka Chylińska. Koncertowe XI Dni Gminy Borzęcin

2023-07-28 15:10

Przyjadą gwiazdy sceny muzycznej. Daria Marx, C-BooL, Totentantz oraz Agnieszka Chylińska zagrają podczas tegorocznych XI Dni Gminy Borzęcin. Impreza odbędzie się na stadionie sportowym w Borzęcinie w najbliższy weekend, 29 i30 lipca.

Nadchodzący weekend będzie bardzo imprezowy w gminie Borzęcin. Zbliżają się Dni Borzęcina, połączone z Festiwalem Tradycji, pokazami rękodzielników i degustacją lokalnych przysmaków. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę na finał imprez zaplanowano koncerty. W nawiązaniu do tradycyjnego Święta Grzyba, z którego słynie Borzęcin, zaplanowano konkurs na kosz grzybów, degustację grzybowych potraw, zabawy z animatorami. Nie zabraknie wesołego miasteczka oraz wielu stoisk handlowych i gastronomicznych.

POSŁUCHAJ zapowiedzi XI Dni Gminy Borzęcin

XI Dni Gminy Borzęcin rozpocznie w sobotnie popołudnie Festiwal Tradycji. To wydarzenie ma promować lokalnych twórców. Pojawią się stoiska rzemieślników, artystów i rękodzielników, będą warsztaty wspólnego tworzenia, w których będą mogli wziąć udział goście imprezy. Przy okazji będzie można degustować smakołyki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich działające w ramach „Kwartetu na Przedgórzu”. Sobotnie atrakcje zakończy koncert orkiestry, która zaprezentuje muzykę z repertuaru Krzysztofa Krawczyka, Maryli Rodowicz i innych polskich artystów. Z kolei wieczorem na scenie pojawi się Daria Marx oraz C-BooL, który da DJ Show.

Spacer ścieżką w koronach drzew - Ciężkowice

Niedzielna impreza rozpocznie się od prezentacji i degustacji potraw grzybowych. Przygotowane zostanie miasteczko rowerowe oraz atrakcje dla najmłodszych. Na 17:30 zaplanowano rowerowe widowisko akrobatyczne, po którym rozpoczną się kolejne koncerty. Najpierw na scenie pojawi się znany tarnowski zespół TOTENTANZ, a zaraz po nim wystąpi jedna z czołowych polskich wokalistek – Agnieszka Chylińska.

Organizatorzy XI Dni Gminy Borzęcin będą przy okazji tego wydarzenia promować lokalne ścieżki rowerowe, których jest aż 16, i zachęcać do aktywnego spędzania czasu całymi rodzinami. Na chętnych czeka też mnóstwo rowerowych gadżetów, a także nagroda główna, czyli rower.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

QUIZ. Hity filmowe 2023 roku. Komplet punktów tylko dla kinomanów

Pytanie 1 z 10
W filmie "Oppenheimer" Christophera Nolana z 2023 roku NIE zagrał:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE