„Był sobie raz człowiek”. Spotkanie z twórczością Edwarda Stachury w Stowarzyszeniu „Przepraszam”

2022-12-04 10:40
Ireneusz Pastuszak
Autor: Paweł Topolski / Archiwum Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie Ireneusz Pastuszak w spektaklu „Po co jest noc, czyli rzecz na: głosy, gitarę i oddech na podstawie utworów Edwarda Stachury”

W niedzielę, 4 grudnia 2022 roku, o godzinie 20:00 w Stowarzyszeniu „Przepraszam” przy Rynku 9 w Tarnowie odbędzie się spotkanie z twórczością Edwarda Stachury pod tytułem „Był sobie raz człowiek”. W przygotowanym przez Fundację „Szopa Sztuki” widowisku wystąpią: Ireneusz Pastuszak, Tomasz Wiśniewski oraz Arkadiusz Boryczka.

„Był sobie raz człowiek” w Stowarzyszeniu „Przepraszam”

Spotkanie z twórczością Edwarda Stachury pod tytułem „Był sobie raz człowiek” będzie okazją do prześledzenia najistotniejszych motywów obecnych w dziełach poetyckich oraz prozatorskich najważniejszego polskiego „poety wyklętego”. W przygotowanym przez Fundację „Szopa Sztuki” widowisku wystąpią: Ireneusz Pastuszak, Tomasz Wiśniewski oraz Arkadiusz Boryczka; czyli artyści, którym działalność literacka legendarnego „Steda” nie jest obca. Zagrali oni bowiem w spektaklu „Po co jest noc, czyli rzecz na: głosy, gitarę i oddech na podstawie utworów Edwarda Stachury”, będącego podsumowaniem 40-lecia debiutu scenicznego reżysera, Ireneusza Pastuszaka. Premiera miała miejsce on-line miała miejsce 12 grudnia 2022 roku, a off-line 7 marca 2021 roku na Scenie Underground w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Podstawą dialogu toczącego się na scenie były motywy: życia i śmierci, samotności i miłości, a także miejsca sztuki we współczesnym świecie.

Premiera widowiska „Był sobie raz człowiek” w Stowarzyszeniu „Przepraszam” odbędzie się 4 grudnia 2022 roku o godzinie 20:00. Biletami wstępu na wydarzenie będą cegiełki dla Fundacji „Szopa Sztuki” w cenie 30 złotych od osoby.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Z jakiej piosenki pochodzi ten tekst? Przypomnij sobie, co nucisz pod nosem!

Pytanie 1 z 10
Z jakiej piosenki Czerwonych Gitar pochodzi tekst: "Niewytańczony wybrzmi bal, bo za jedną siną dalą druga dal"?
Najbardziej ODJECHANE prezenty pod choinkę dla GEEKÓW | ESKA XD - Mobmania #63
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE