Broń z ZMT

i

Autor: Pixabay

BROŃ z TARNOWA w rękach POLICJANTÓW. Zakłady Mechaniczne prezentują UZBROJENIE

2022-09-05 9:50

Ponad 80 funkcjonariuszy Policji wzięło udział w dwudniowym szkoleniu w Skierniewicach, podczas którego Zakłady Mechaniczne „Tarnów” S.A. zaprezentowały swoją broń.

Broń z Tarnowa zachwyciła policjantów

Policjanci mieli okazję przetestować wyprodukowane w tarnowskim przedsiębiorstwie karabinki samoczynno-samopowtarzalne MWS-15 zasilane amunicją kalibru .5,56mm oraz karabiny MWS-25 kalibru .308Win w różnych wariantach ukompletowania. Funkcjonariusze zapoznali się również z możliwościami strzelnicy kontenerowej, będącej mobilnym środkiem do realizacji szkoleń strzeleckich z broni palnej. Jest ona przystosowana do ćwiczeń przygotowawczych, strzelań szkolnych oraz bojowych.

Uzbrojenie z Zakładów Mechanicznych „Tarnów” S.A. trafiło do rąk funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Łodzi, Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA”, a także policjantów ze Skierniewic oraz Komendy Głównej Policji z Warszawy i Łodzi.

Policjanci, którzy wzięli udział w szkoleniu, jak czytamy w relacji ZMT, docenili walory użytkowe tarnowskiej broni oraz strzelnicy kontenerowej. Szczególną uwagę zwrócili na szerokie zastosowanie obiektu, na którym można ćwiczyć zarówno strzelania statystyczne, jak i dynamiczne.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Quiz. Szkoła w PRL

Pytanie 1 z 10
Oznaką sprzeciwu wobec szkolnego ucisku była tarcza szkolna:
Rzeszowianie tłumnie przychodzą na grób Tadeusza Ferenca
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE