świąteczne prezenty

i

Autor: Pixabay

Boże Narodzenie 2022. Do kiedy zamówić prezenty, aby przyszły przed świętami?

2022-12-16 14:26

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Grudzień jest miesiącem kulminacyjnym szczytu paczkowego. W tym okresie firmy kurierskie mają najwięcej pracy. Średnia dzienna liczba nadawanych przesyłek jest o 40% większa niż w trzecim kwartale roku. Jeśli planujemy zamówić prezenty przez internet, nie powinniśmy z tym zwlekać do ostatniej chwili. Sprawdźcie, do kiedy to zrobić, aby uniknąć niemiłych niespodzianek!

Boże Narodzenie 2022. Nie zwlekajmy z zamawianiem prezentów!

Święta Bożego Narodzenia są czasem, kiedy obdarowujemy swoich bliskich prezentami. Coraz częściej decydujemy się na kupowanie ich przez internet. Dzięki temu nie musimy wychodzić z domu, tracić czasu w kolejkach czy liczyć na dostępność towaru na sklepowych półkach. Jednak nie zapominajmy, że zakupy online rządzą się własnymi prawami. Przede wszystkim nie powinniśmy zwlekać z zamawianiem świątecznych prezentów do ostatniej chwili, gdyż mogą one nie dotrzeć do nas na czas. Opóźnienia w dostawach nie są jednak jedynym powodem. Jeśli będziemy się zbyt długo zastanawiać, to może się okazać, że nasz wymarzony przedmiot nie jest już dostępny. Natomiast jeśli mamy już produkt w koszyku, musimy zwrócić uwagę na kilka niezwykle ważnych aspektów.

Boże Narodzenie 2022. Na co zwracać uwagę zmawiając prezenty?

Podczas zamawiania prezentów warto zwrócić uwagę na terminy takie, jak: czas wysyłki i czas dostawy. Nie oznaczają one tego samego! Czas wysyłki jest okresem, w którym sprzedawca przygotowuje nasze zamówienie. Natomiast czas dostawy rozpoczyna się w momencie przekazania zamówienia firmie kurierskiej. Dlatego też do czasu wysyłki należy doliczyć czas dostawy. Wówczas będziemy wiedzieć, kiedy otrzymamy przesyłkę. Jeśli nie chcemy się stresować, że świąteczne prezenty nie dotrą do nas przed Bożym Narodzeniem, to lepiej sprawdźmy wcześniej ich status dostępności. Starajmy się wybierać te „dostępny od ręki”, a także miejmy na uwadze, że informacje typu „u partnera” oznaczają, że towar nie jest dostępny bezpośrednio u sprzedawcy, ale ten musi dokonać zamówienia u dystrybutora lub producenta.

Robiąc zakupy w internecie nie zapominajmy również, że nie wszystkie oferowane produkty są wysyłane z naszego kraju. Paczki zagraniczne mają zdecydowanie dłuższe terminy dostaw. W niektórych przypadkach termin wysyłki może się wydłużyć nawet do kilku tygodni. Firmy kurierskie pracują tylko w dni robocze, co oznacza, że zamówienia weekendowe nie będą realizowane od razu. Ponadto warto sprawdzić na stronie firmy kurierskiej lub przewozowej terminy gwarantowanych dostaw.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ: Kultowe prezenty na mikołajki w PRL. Kto tego nie dostał?

Pytanie 1 z 10
Poza zbliżoną ceną, klasowe prezenty mikołajkowe musiały mieć:
Świąteczna iluminacja w Warszawie. Tłum spacerowiczów na starówce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE