Bochnia: Kierowca WJECHAŁ autem do nowiutkiej fontanny [ZDJĘCIA]

2021-10-27 13:30

Do nietypowego zdarzenia doszło w środę, 27 października około godziny 8:00 rano. Kierowca samochodu dostawczego należącego do służb utrzymujących porządek w mieście najechał na multimedialną fontannę, którą niedawno wybudowano na rynku w Bochni. Konstrukcja nie utrzymała ciężaru auta i pojazd wpadł do środa dwoma kołami.

Auto w fontannie na rynku w Bochni

Patrząc na te zdjęcia wiele osób zastanawia się jak mogło do tego dojść. W środę około godziny 8:00 rano kierowca dostawczego Iveco opróżniając kosze na śmieci wzdłuż bocheńskiego rynku najechał na oddaną do użytku zaledwie miesiąc temu multimedialną fontannę. Konstrukcja załamała się pod ciężarem auta i pojazd wpadł dwoma kołami do środka. Na miejscu zjawili się bocheńscy policjanci.

- Kierowca w czasie przejazdu wjechał na obszar bocheńskiego rynku, gdzie znajduje się fontanna. Jej konstrukcja załamała się pod ciężarem auta. Połamane zostały płyty kamienne, a instalacja fontanny uszkodzona. Kierowcę przebadano na obecność alkoholu. Był trzeźwy. Podczas rozmowy z policjantami tłumaczył że do wypadku doszło przez roztargnienie. Mężczyzna nie chciał uszkodzić nowej atrakcji bocheńskiego rynku - powiedział Radiu ESKA sierż. szt. Daniel Bułatowicz, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Bochni.

Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Samochód udało się już wydostać z fontanny. Instalacja niestety będzie wymagała naprawy. Na razie nie wiadomo jakie będą jej koszty, ani kto za to zapłaci. Teren został zabezpieczony, aby nikt nie wpadł do powstałej dziury.

Dodajmy że multimedialna fontanna na Rynku w Bochni jest jedną z głównych atrakcji po odrestaurowaniu i przebudowie tego miejsca. Działała od 17 września 2021 roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Co tutaj nie pasuje do reszty?

Pytanie 1 z 10
Która figura nie pasuje do pozostałych?
Przerażeni rodzice trzymali 3-latkę na rękach. Była nieprzytomna i traciła oddech