Betonowe przęsło mostu spadło z ciężarówki. Blokada drogi w Niwce trwała do rana [GALERIA]

2020-05-25 14:53
Przęsło mostu
Autor: KMP Tarnów Z ciężarówki na zakręcie spadło przewożone przęsło mostu

O wyjątkowym pechu może mówić kierowca ciężarówki, który w miejscowości Niwka w gminie Radłów na zakręcie drogi zgubił przewożony na naczepie betonowy element konstrukcji mostu. Mierzące kilkanaście metrów i ważące blisko 30 ton przęsło utrudniało przejazd kierowcom aż do rana. Konieczne było sprowadzenie dźwigu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około 22:00. Ciężki ładunek spadł z naczepy, kiedy samochód z konwoju pokonywał kręty odcinek drogi wojewódzkiej 975 w Niwce. Nikomu nic się nie stało, ale kierowcy musieli mierzyć się z utrudnieniami. Betonowe przęsło tak niefortunnie spadło, że zatarasowało częściowo jeden pas ruchu.

Do wczesnych godzin rannych, zarówno służby ratunkowe, jak i pracownicy firmy przewozowej, nie mogli usunąć ważącej 30 ton przeszkody. Dopiero przed godziną 6:00 na miejsce przyjechał dźwig, który usunął zniszczony element poza pas drogowy. Kierowca zestawu został ukarany mandatem.

W działaniach uczestniczyli policjanci, którzy z kolei ostrzegają przed rozwijaniem na drogach nadmiernych prędkości, często nieadekwatnych do panujących warunków. Brawura za kółkiem wciąż jest jedną z głównych przyczyn wypadków, które pociągają za sobą ofiary śmiertelne. Co trzecia osoba poszkodowana na drodze, traci życie. Aby mocniej przemówić kierowcom do wyobraźni, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej policji w Krakowie nagrali spot pod hasłem „Zbyt szybka jazda może zabijać”. Wykorzystali w nim między innymi nagrania wideo wypadków, których przyczyną była znaczna prędkość.

Spacerem po Tarnowie. Miasto wraca do życia po epidemii