Będzie wygodniej. Oddział ortopedii w „nowym” szpitalu już po remoncie [ZDJĘCIA, AUDIO]

2021-06-17 12:51

Pacjenci zyskali lepsze warunki pobytu, a personel większy komfort pracy. Zakończył się generalny remont, połączony z przeprowadzką oddziału ortopedii Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie. Pierwsi pacjenci już zostali przyjęci. Po siedmiu miesiącach przerwy oddział wraca do wykonywania zabiegów planowych.

Wraz z remontem zdecydowano, że oddział zostanie przeniesiony piętro niżej. Dzięki temu znalazł się na tym samym poziomie, co blok operacyjny. W ten sposób udało się uniezależnić personel i pacjentów od dostępności wind i konieczności dalekiego przewożenia chorych. To duże ułatwienie, podobnie jak większa liczba łazienek i sanitariatów, które są teraz dostępne niemal przy wszystkich salach. Malowanie ścian pozwoliło na odświeżenie przestrzeni całego oddziału, na który trafiają coraz młodsi pacjenci.

POSŁUCHAJ: O remoncie oddziału mówi Witold Zieńczuk, orynator ortopedii w Szpitalu św. Łukasza
Jan Pirowski i Pawełek przewidują wynik meczu Polska - Hiszpania. Nie pozostawili wątpliwości!

- Rzeczywiście, trafiają do nas na zabiegi endoprotezoplastyki stawów osoby już nawet trzydziestoletnie. To w naszej pracy faktycznie młody wiek. Dużo wykonujemy takich zabiegów, podobnie jak artroskopii kolan. Pacjentów do położenia się na stole operacyjnym determinuje dotkliwy ból zwyrodnieniowy i ograniczenia w funkcjonowaniu. Teraz po takim zabiegu wszczepienia endoprotezy jesteśmy w stanie przywrócić sprawność i może nie zawodowo, ale rekreacyjnie pacjenci są w stanie uprawiać sport, wracają do pracy – mówi Witold Zieńczuk, ordynator oddziału ortopedii Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie.

Modernizacja oddziału ortopedii kosztowała ponad 600 tysięcy złotych. Większość pieniędzy przekazał małopolski Urząd Marszałkowski. W planach tarnowskiego szpitala jest też budowa nowoczesnego bloku operacyjnego wraz z intensywną terapią i neurologią, salą wybudzeniową i sterylizacji. Koszt budowy to około 90 milionów, natomiast na wyposażenie potrzeba blisko 40 milionów złotych. Pieniądze na ten cel mają pochodzić między innymi z nowej perspektywy dofinansowania unijnego. O wsparciu przedsięwzięcia zapewniał podczas pobytu w Tarnowie wicemarszałek Małopolski Łukasz Smółka.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków