Będzie wygodniej. Oddział ortopedii w „nowym” szpitalu już po remoncie [ZDJĘCIA, AUDIO]

2021-06-17 12:51

Pacjenci zyskali lepsze warunki pobytu, a personel większy komfort pracy. Zakończył się generalny remont, połączony z przeprowadzką oddziału ortopedii Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie. Pierwsi pacjenci już zostali przyjęci. Po siedmiu miesiącach przerwy oddział wraca do wykonywania zabiegów planowych.

Wraz z remontem zdecydowano, że oddział zostanie przeniesiony piętro niżej. Dzięki temu znalazł się na tym samym poziomie, co blok operacyjny. W ten sposób udało się uniezależnić personel i pacjentów od dostępności wind i konieczności dalekiego przewożenia chorych. To duże ułatwienie, podobnie jak większa liczba łazienek i sanitariatów, które są teraz dostępne niemal przy wszystkich salach. Malowanie ścian pozwoliło na odświeżenie przestrzeni całego oddziału, na który trafiają coraz młodsi pacjenci.

POSŁUCHAJ: O remoncie oddziału mówi Witold Zieńczuk, orynator ortopedii w Szpitalu św. Łukasza
Jan Pirowski i Pawełek przewidują wynik meczu Polska - Hiszpania. Nie pozostawili wątpliwości!

- Rzeczywiście, trafiają do nas na zabiegi endoprotezoplastyki stawów osoby już nawet trzydziestoletnie. To w naszej pracy faktycznie młody wiek. Dużo wykonujemy takich zabiegów, podobnie jak artroskopii kolan. Pacjentów do położenia się na stole operacyjnym determinuje dotkliwy ból zwyrodnieniowy i ograniczenia w funkcjonowaniu. Teraz po takim zabiegu wszczepienia endoprotezy jesteśmy w stanie przywrócić sprawność i może nie zawodowo, ale rekreacyjnie pacjenci są w stanie uprawiać sport, wracają do pracy – mówi Witold Zieńczuk, ordynator oddziału ortopedii Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie.

Modernizacja oddziału ortopedii kosztowała ponad 600 tysięcy złotych. Większość pieniędzy przekazał małopolski Urząd Marszałkowski. W planach tarnowskiego szpitala jest też budowa nowoczesnego bloku operacyjnego wraz z intensywną terapią i neurologią, salą wybudzeniową i sterylizacji. Koszt budowy to około 90 milionów, natomiast na wyposażenie potrzeba blisko 40 milionów złotych. Pieniądze na ten cel mają pochodzić między innymi z nowej perspektywy dofinansowania unijnego. O wsparciu przedsięwzięcia zapewniał podczas pobytu w Tarnowie wicemarszałek Małopolski Łukasz Smółka.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE