Przedszkole

i

Autor: _Alicja_/Pixabay/cc0 Żłobek i nowe przedszkole powstaną w Ryglicach

Będzie opieka dla dzieci. Żłobek i przedszkole powstaną w Ryglicach [AUDIO]

2020-12-28 12:23

To dobra wiadomość dla wszystkich młodych mam, które planują powrót do pracy. W gminie Ryglice powstanie pierwszy żłobek. Obiekt zostanie otwarty na bazie dotychczasowego przedszkola. Z kolei dla starszych maluchów wybudowane zostanie zupełnie nowe przedszkole. W realizacji przedsięwzięcia pomoże dotacja z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

To częsty problem młodych rodziców, a przede wszystkim mam, które nie chcą całkowicie rezygnować z aktywności zawodowej. Nie zawsze mogą opiekę nad maluchem przekazać babci lub komuś z rodziny. Żłobek bywa dobrym rozwiązaniem, jednak w Ryglicach dotychczas takiej placówki nie było. Niebawem ma się to zmienić. Burmistrz Paweł Augustyn zapowiada, że w ciągu dwóch lat powstanie zarówno żłobek, jak i zupełnie nowe przedszkole. Gmina otrzymała wsparcie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Te pieniądze pozwolą na przeprowadzenie koniecznych prac.

Podsumowanie 2020 roku. Jak będziemy go wspominać?

- Mamy przedszkole, ale wymaga ono kompleksowej modernizacji. Sale są ciasne, znajdują się na piętrach, co utrudnia opiekę nad dziećmi, które już swobodnie potrafią się przemieszczać. Podjęliśmy więc decyzję, że ten obiekt zostanie wyremontowany na potrzeby żłobka, którego do tej pory w Ryglicach nie było. Natomiast dla starszych dzieci powstanie nowe przedszkole. Obiekt będzie spełniał wszystkie wymogi, a sale i inne pomieszczenia będą rozlokowane na parterze – zapowiada Paweł Augustyn.

POSŁUCHAJ: O nowym żłobku i przedszkolu mówi Paweł Augustyn, burmistrz Ryglic

Obecnie z opieki w przedszkolu w Ryglicach korzysta ponad setka dzieci. W żłobku opiekę ma znaleźć 75 maluchów. Koszt całej planowanej inwestycji to blisko 4 miliony złotych. Projekty są gotowe, całość ma być oddana do użytku za dwa lata.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Tablica Mendelejewa nie ma przed tobą żadnych tajemnic? Sprawdźmy to!

Pytanie 1 z 10
Na rozgrzewkę: Magnez to...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE