Będzie można na nich liczyć. Policja włącza się w 29. Finał WOŚP Tarnów [AUDIO]

2021-01-30 8:27 Justyna Świderska
Policja zadba o bezpieczny przebieg 29. Finału WOŚP
Autor: Justyna Świderska Policja zadba o bezpieczny przebieg 29. Finału WOŚP

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. W niedzielę 31 stycznia na ulice Tarnowa i regionu znowu wyjdą wolontariusze. Wyposażeni w identyfikatory i kolorowe puszki będą zbierać pieniądze na zakup sprzętu do diagnozowania i leczenia dzieci. Nad bezpieczeństwem kwestujących będą czuwać tarnowscy policjanci. Sprawdź, o jakich zasadach trzeba pamiętać!

Na pewno nie zabraknie mundurowych i nieumundurowanych patroli. Policjanci będą dbać, aby kwesta na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegała spokojnie i bezpiecznie. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy pieniądze zbierają upoważnione do tego osoby. Będą reagować na zgłoszenia o ewentualnych nieprawidłowościach i pomagać tym, którzy angażują się w wielkoorkiestrową akcję. Sami wolontariusze WOŚP również powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo i w trakcie niedzielnej zbiórki przestrzegać kilku ważnych zasad.

Najdroższe i najciekawsze aukcje dla WOŚP

- Kluczowa sprawa, to chodzenie w parach, albo większych grupach z zachowaniem zasad sanitarnych. Jeżeli kwestują dzieci, to konieczna jest opieka osoby dorosłej. Poruszamy się głównymi ulicami w miejscach oświetlonych, gdzie jest monitoring, w pobliżu centrów handlowych i punktów, które są uczęszczane. Unikamy natomiast pustych, bocznych uliczek, albo bram, w których można natknąć się na nieznajomych. Jeżeli dochodzi do niebezpiecznej sytuacji to nie walczymy o puszkę. Oddajemy ją napastnikowi a sami, kiedy jesteśmy już bezpieczni, natychmiast powiadamiamy służby o dokonanym rozboju – podpowiada Paweł Klimek z tarnowskiej policji.

POSŁUCHAJ: O przygotowaniach do Finału WOŚP mówi Paweł Klimek z tarnowskiej Policji

Mundurowi w formie zdalnej zorganizowali szkolenie, przypominające o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zbliżającego się Finału. W przypadku kłopotów można kontaktować się z najbliższym patrolem policji, albo złożyć zawiadomienie telefonicznie. Do dyspozycji wolontariuszy będzie numer alarmowy 112, ale szybciej będzie zawiadomić bezpośrednio oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Można to zrobić pod numerem 47 831 12 22.

W Tarnowie w niedzielę na rzecz WOŚP będzie kwestowało blisko pół tysiąca osób. Pieniądze będą zbierane na ulicach, ale również podczas nielicznych wydarzeń, które mimo ograniczeń wynikających z trwającej pandemii koronawirusa, udało się zorganizować. Między innymi żurek na wynos w zamian za datki do puszki będą serwowali dziennikarze Radia ESKA Tarnów. To w Restauracji Tatrzańska przy Placu Sobieskiego od godziny 12:00. Na placu handlowym Burek od 9:00 będzie trwał Bazar na Tarnowskiej Starówce. Tu w zamian za datki będzie można dostać gorącą kawę, herbatę i coś słodkiego. Zaplanowano też koncerty i światełko do nieba, ale tym razem w wersji on-line. Szczegółowy program wszystkich zaplanowanych atrakcji znajdziecie TUTAJ

A jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!