Będą koncerty i spotkania w plenerze. W piątek otwarcie Amfiteatru Letniego! [AUDIO]

2021-05-19 15:23
Amfiteatr Letni Tarnów
Autor: Justyna Świderska Otwarcie Amfiteatru Letniego w Tarnowie już w piątek

Na ten moment wielu tarnowian czeka z niecierpliwością. W najbliższy piątek, 21 maja, po długiej przerwie ponownie zostanie otwarty Amfiteatr Letni przy ulicy Kopernika w Tarnowie. Pierwsze koncerty zaplanowano dopiero na początku czerwca. Wszystko będzie się odbywać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego, ale obiekt ma tętnić artystycznymi wydarzeniami przez cały sezon, aż do września. Sprawdź, co jest w planach!

Warunki pandemii i kapryśna, majowa pogoda nie pozwoliły na oficjalne otwarcie obiektu we wcześniejszym terminie. Planowane jeszcze na maj koncerty trzeba było przenieść na czerwiec, ale miłośnicy kultury w otwartych przestrzeniach miasta już mogą planować kalendarze. Po zimowej przerwie Amfiteatr Letni w Tarnowie wznawia działalność. Pierwsi goście będą mogli zajrzeć tu już w południe w piątek, 21 maja. Na razie jeszcze głównie po to, by odetchnąć od miejskiego zgiełku i spotkać się z przyjaciółmi, ale na początku przyszłego miesiąca już jako widownia planowanych wówczas koncertów.

POSŁUCHAJ: O nowym sezonie Amfiteatru Letniego w Tarnowie mówi Tomasz Kapturkiewicz, szef TCK

- Pierwszym koncertem, który chciałbym zapowiedzieć, będzie koncert „Masecki – Młynarski Jazz Band”. To jest inauguracja jubileuszowej, 35. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Bardzo chcieliśmy zrobić i byliśmy już dogadani z artystami, koncerty i 28 i 22 maja, 15 przesądziła o tym pogoda, ale musieliśmy się wstrzymać, postaramy się je zorganizować w czerwcu. Mogą zapewnić, że w Amfiteatrze będzie jeszcze dużo ciekawych propozycji i w czerwcu, i w lipcu, sierpniu i wrześniu. Oczywiście, miejsca na imprezy są limitowane, widownia jest ograniczona do połowy pojemności. Oczywiście, możemy dostawić kilka krzeseł dodatkowo w odpowiedniej odległości, ale widownia Amfiteatru to maksymalnie 200 osób – mówi Tomasz Kapturkiewicz, dyrektor Tarnowskiego Centrum Kultury.

Katastrofa samolotu wojskowego - epizod ćwiczeń RENEGADE/SAREX-21 Powiat Drawski

Dyrektor Kapturkiewicz zapowiada również, że w tym roku TCK stawia na partycypację. To oznacza, że na każde organizowane przez placówkę wydarzenie, będą sprzedawane bilety. Niektóre będą w bardzo symbolicznej cenie, inne nieco droższe, wszystko zależy od wagi wydarzenia i rangi zaproszonych artystów. Wszystko w ramach akcji „Mam kulturę – Tarnów 2021”. Pomysłodawcy liczą na świadomych odbiorców, którzy bardzo czekali na wydarzenia, są spragnieni żywego kontaktu z artystami i będą gotowi partycypować w kosztach realizacji przedsięwzięć. Biletowanie imprez to również sposób na podreperowanie budżetu Tarnowskiego Centrum Kultury, który mocno ucierpiał z powodu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa.

Porównanie tegorocznego budżetu na wydarzenia letnie, do zasobów z poprzednich lat, wypada bardzo niekorzystnie. Pieniędzy jest o wiele mniej, dlatego organizatorzy z TCK liczą na wyrozumiałość tarnowian. Każdy sprzedany bilet to możliwość zrealizowania dodatkowego wydarzenia, opłacenia artysty, a także przygotowania zaplecza technicznego, jak nagłośnienie, oświetlenie czy opłacenie prądu. Jednocześnie dyrektor Tomasz Kapturkiewicz zapewnia, że w planach są również wydarzenia darmowe, które w „normalnych” warunkach na pewno by się odbywały, takie jak Dni Tarnowa, koncerty na Błoniach i na Rynku. Jednak kiedy pandemia narzuca ograniczenie widowni do połowy, a kasa świeci pustkami, konieczne jest podjęcie działań, które umożliwią działalność nawet w nieco okrojonej formie.

Amfiteatr Letni otworzy bramy w piątek, 21 maja, o godzinie 12:00. Na początek uruchomiona zostanie kawiarnia, będzie można przyjść i miło spędzić tam czas na świeżym powietrzu. W maju i we wrześniu obiekt będzie otwarty od 12:00 do 19:00. Z kolei w czasie wakacji będzie można z niego korzystać od 10:00 do 20:00. Sezon potrwa do końca września. Harmonogram wszystkich wydarzeń, jakie będą organizowane w Amfiteatrze Letnim przy ulicy Kopernika w Tarnowie znajdziecie na stronie tck.pl.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl