Będą biegać, skakać i rzucać. W niedzielę 5. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Tarnowa [AUDIO]

2021-06-02 14:32
Jej pośladki i piersi są za duże. Znana biegaczka oskarża trenera o przemoc i chce MILIONOWEGO odszkodowania
Autor: e_stamm/Pixabay/cc0 "Jej pośladki i piersi są za duże". Znana biegaczka oskarża trenera o przemoc i chce MILIONOWEGO odszkodowania

Ta impreza zgromadzi w Tarnowie zawodników z całej Polski. Do miasta nad Białą przyjadą sportowcy, którzy będą się mierzyć w konkurencjach lekkoatletycznych. Na stadionie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego rozegrane zostaną 5. Lekkoatletyczne Otwarte Mistrzostwa Tarnowa. Nie zabraknie konkurencji memoriałowych i zawodów dla młodych sportowców.

Jeżeli lubicie atmosferę sportowej rywalizacji i chcecie pokibicować zawodnikom, to zarezerwujcie sobie najbliższe niedzielne popołudnie. Od godziny 17:00, 6 czerwca, na stadionie TOSiR-u przy ul. Piłsudskiego będą rozgrywane 5. Lekkoatletyczne Otwarte Mistrzostwa Tarnowa. O medale powalczą też uczestnicy Małopolskiego Mitingu Lekkoatletycznego „I ty możesz zostać mistrzem”. W programie klasyczne dyscypliny, takie jak bieg, skok w dal, skok wzwyż, trójskok, bieg przez płotki, pchnięcie kulą i rzut oszczepem. Osobna klasyfikacja dla kobiet i mężczyzn. Wśród panów będzie można zobaczyć tarnowianina - Mateusza Różańskiego, który właśnie obronił wraz z kolegami z reprezentacji Polski, tytuł drużynowego mistrza Europy.

POSŁUCHAJ: Na 5. Lekkoatletyczne Otwarte Mistrzostwa Tarnowa zaprasza trener Jarosław Wałaszek

- Nie zabraknie konkurencji memoriałowych. Bieg na 400 metrów kobiet rozgrywany będzie w ramach Memoriału im. Emila Wzorka, zmagania w skoku w dal mężczyzn odbywać będą się w ramach Memoriału im. Adama Hutniczaka, natomiast uczestnicy biegu na 100 metrów mężczyzn rywalizować będą w Memoriale im. Kazimierza Fronka. Najlepsi zawodnicy konkurencji poświęconych pamięci tarnowskich trenerów otrzymają nagrody finansowe w wysokości 500, 300 i 200 złotych oraz puchary. Są przygotowane również atrakcyjne nagrody rzeczowe, będzie o co powalczyć - mówi Jarosław Wałaszek, organizator wydarzenia.

Kibice o powrocie na trybuny

Podczas niedzielnych Mistrzostw rozegrane zostaną także eliminacje sztafet 4x100 i 4x400 metrów do Mistrzostw Polski w kategorii U-18. Przygotowano także osobną konkurencję Sokołów Awards Competitions, w której zawodnicy zmierzą się na dystansie 800 i 400 metrów dla mężczyzn, oraz 400 metrów przez płotki dla kobiet. Lekkoatletyczne Otwarte Mistrzostwa Tarnowa startują w niedzielę (6 czerwca) o godz. 17:00 na stadionie TOSiR przy ul. Piłsudskiego.

Niedzielne Mistrzostwa Tarnowa organizuje Małopolski Związek Lekkiej Atletyki, KU AZS PWSZ Tarnów oraz Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zawodnikom przyda się gorący doping, dlatego organizatorzy zapraszają mieszkańców Tarnowa, aby przyszli na trybuny oglądać zmagania i wspierać zawodników. Wydarzenie ma mieć charakter piknikowy, stąd nie zabraknie smakołyków z grilla.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl