Artyści będą bawić, wzruszać i zachwycać. Na rynku w Tarnowie startuje Ulica Festival [PROGRAM]

2021-07-09 5:00
ULICA FESTIVAL w Tarnowie
Autor: Fot. Silvia Cruz / www.teatrkto.pl/pelat-joan-catala-2021 Hold on! To wirtuozerski spektakl bez słów w wykonaniu Stefano Di Renzo z Włoch

To okazja wyjątkowa, zdarzająca się raz na rok. ULICA FESTIVAL czyli 34. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych w tym roku zawita do Tarnowa! Impreza odbywa się pod hasłem „Dziwne zdarzenia. Reaktywacja”. Jeśli więc jesteście fanami dziwnych zdarzeń, nieoczekiwanych zwrotów akcji, sytuacji spontanicznych i czasami wymykających się spod kontroli - to koniecznie zajrzyjcie na rynek!

W piątkowy i sobotni wieczór na płycie tarnowskiego rynku będziecie świadkami widowisk, spektakli teatralnych, happeningów oraz improwizacji. W ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych wystąpią dla Was artyści z Polski, Włoch, Hiszpanii, Holandii, Wielkiej Brytanii. Będą wzruszać, rozbawiać i zachwycać.

ATRAKCJE W PIĄTEK NA RYNKU OD 17.00

O 17.00 jako pierwszy zaprezentuje się dla Was Imre Bernath z Wielkiej Brytanii. W jego wykonaniu zobaczymy Salto Towarzyskie. O 18.00 na płycie runku pojawi się Joan Català z Hiszpanii. W spektaklu artysta będzie przekraczać granice pomiędzy tańcem, cyrkiem i teatrem. O 19.00 ponownie zaprezentuje się Imre Bernath z Wielkiej Brytanii. O 19.30 zobaczymy jak Hendrick-Jan de Stuntman spotyka Merel Kamp. To pełne ekspresji, żartobliwe przedstawienie bez słów w wykonaniu artystów z Holandii. I na koniec o 20.30 sceną zawładną aktorzy z teatru HoM z Polski. To będzie przedstawienie utrzymane w konwencji pantomimy i stylizacji niemego kina.

ATRAKCJE W SOBOTĘ NA RYNKU OD 17.00

O 17.00 jako pierwszy zaprezentuje się dla Was „Teatr Na Walizkach” z Polski. Spektakl Satyriada nawiązuje do tradycyjnej rosyjskiej i ukraińskiej sztuki komediowej. O godzinie 18.00 na rynku pojawi się Stefano Di Renzo z Włochy. Jego spektakl „Czekaj” wirtuozerski happening bez użycia słów. O 19.00 do łez rozbawiać nas będzie Klaun Feliks z Teatru Szczęście. O 20.00 ponownie na scenie pojawi się akrobata Stefano Di Renzo z Włoch. Z kolei o 21.00 – tutaj niespodzianka – organizatorzy zapraszają Was na boisko Pałacu Młodzieży. Teatr Biuro Podróży zaprezentuje tam Eurydykę. To przedstawienie odwołuje się oczywiście do ponadczasowych losów Orfeusza i Eurydyki, których miłość jest mocniejsza niż śmierć.

9.07.2021 | PIĄTEK

  • 17.00 Imre Bernath (Wielka Brytania): Salto towarzyskie  → Rynek
  • 18.00 Joan Català (Hiszpania): Pelat → Rynek
  • 19.00 Imre Bernath (Wielka Brytania): Salto towarzyskie → Rynek
  • 19.30 Hendrick-Jan de Stuntman meets Merel Kamp (Holandia): Wiosenny czas → Rynek
  • 20.30 Teatr HoM (Polska): Monsieur Charlie → Rynek

10.07.2021 | SOBOTA

  • 17.00 Teatr Na Walizkach (Polska): Satyriada → Rynek
  • 18.00 Stefano Di Renzo (Włochy): Czekaj! → Rynek
  • 19.00 Teatr Szczęście – Klaun Feliks (Polska): Klaun w balonie → Rynek
  • 20.00 Stefano Di Renzo (Włochy): Czekaj! → Rynek
  • 21.00 Teatr Biuro Podróży (Polska): Eurydyka → BOISKO PAŁACU MŁODZIEŻY