AWARIA w tarnowskim MPEC. Mieszkańcy mogą mieć PROBLEMY z ciepłą wodą.

2022-07-06 13:49
MPEC Tarnów
Autor: Radio ESKA

Dzisiaj (6 lipca) mieszkańcy Tarnowa, szczególnie niektórych osiedli, mogą mieć przez pewien czas problem z ciepłą wodą. Powodem jest uszkodzenie magistrali ciepłowniczej.

Awaria to skutek naruszenia magistrali ciepłowniczej należącej do MPEC Tarnów, do którego doszło w środę 6 lipca. Do uszkodzenia doszło przypadkowo w trakcie remontów wałów przeciwpowodziowych wzdłuż rzeki Biała. Magistrala dostarcza ciepło z Elektrociepłowni Grupy Azoty do miejskiej sieci. Dlatego też jej uszkodzenie oznacza dla mieszkańców kilkugodzinne trudności.

– W związku ze zniszczeniem odcinka magistrali mogą wystąpić chwilowe zaburzenia dostaw ciepłej wody dla mieszkańców Tarnowa, będące skutkiem spadku ciśnienia w wyniku przerwania ciągłości sieci magistralnej. Dostawy ciepłej wody dla mieszkańców dzielnicy Mościce są realizowane bez żadnych zakłóceń – informuje Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prezydenta Tarnowa.

MPEC uruchomił produkcję ciepła w Elektrowni Piaskówka po otrzymaniu informacji o uszkodzeniach. Dokonano też rozdziału hydraulicznego sieci na wysokości uszkodzonego odcinka magistrali. Jednak mieszkańcy będą musieli jeszcze chwilę poczekać. Według informacji z MPEC niedogodności w dostawach ciepłej wody zostaną usunięte najpóźniej do godz. 19 (6 lipca).

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Te daty powinni znać wszyscy Polacy. Tak czy nie? Masz 50 procent szans!

Pytanie 1 z 10
Chrzest Polski według źródeł historycznych miał miejsce w 966 roku.
Rodzeństwo jeży trafiło do lecznicy w Przemyślu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE