Akcja #obiadlaseniora nabiera rozpędu. Ty też możesz pomóc!

2020-11-20 7:27 Łukasz Grygiel

Trudny czas epidemii najbardziej odczuwają seniorzy. W mieście trwa druga odsłona kampanii społecznej pn. Tarnów Pomaga. Jednym z jej elementów jest akcja #obiaddlaseniora. Niemal codziennie gotowane są posiłki dla najbardziej potrzebujących. W Eska Tarnów przyglądamy się akcji od kuchni!

Osoby pracujące codziennie w kuchni mają ręce pełne pracy. Obiady gotowane są dla blisko sześćdziesięciu osób. Dowożone są przez strażników miejskich trzy razy w tygodniu.

- Przez pierwszy miesiąc akcji do mieszkańców Tarnowa trafiło ponad 900 posiłków. Gotujemy pełnowartościowe posiłki. W menu jest np. zupa ziemniaczana, fasolowa, gulasz z makaronem, do tego dużo warzyw, kaszy i ryżu. Tak by można było się najeść - mówi Magdalena Chuderska z restauracji Stara Łaźnia.

POSŁUCHAJ. MÓWI MAGDALENA CHUDERSKA Z RESTAURACJI STARA ŁAŹNIA

Niesyty nic nie wskazuje na to, że sytuacja dotycząca pandemii zmieni się w najbliższych tygodniach. Przed nami czas szczególny - Święta Bożego Narodzenia. Organizatorzy choćby w minimalnej skali chcą zadbać o osoby, które spędzą je samotnie.

- W sieci trwa zbiórka pod hasłem „Obiad dla seniora – Tarnów”. Zbieramy fundusze na zakup produktów spożywczych, które przydadzą nam się w kolejnych tygodniach. Żywność można również przynosić do restauracji. Chętnie przyjmiemy np. mięso, ziemniaki, makarony, mąkę czy kaszę – dodaje Magdalena Chuderska.

ZBIÓRKA PROWADZONE JEST NA STRONIE ZRZUTKA.PL. KLIKNIJ TUTAJ

„Tarnów Pomaga” to koordynowana przez Urząd Miasta Tarnowa kampania społeczna, dedykowana seniorom, osobom samotnym oraz niepełnosprawnym. Wszelkie działania realizowane są wspólnie z wieloma partnerami.

Seniorze, nie daj się oszukać! Akcja policyjna