8- bitowe komputery, kosmiczny spacer i aerobic w stylu Jane Fondy!

2021-11-24 13:00
ArtFest
Autor: Jadwiga Kozioł

To tylko niektóre niespodzianki, które czekają tarnowian podczas tegorocznego ArtFestu, który rusza już w piątek, 26 listopada. Będzie też sporo zabawy ze starymi komputerami i retro-grami, będzie budowanie i programowanie robotów, opowieści o UFO czy demoscena.

Festiwal ArtFest rozpocznie się na Rynku happeningiem o twórczości tarnowskiego architekta – wizjonera, Jana Głuszaka. Będzie o historii komputerów, będą warsztaty, wernisaże, wykłady, będzie można też zagrać w gry stworzone przed powstaniem internetowego świata czy odwiedzić Obserwatorium Astronomiczne Królowej Jadwigi w Rzepienniku Biskupim i przejść po szlaku lotu kosmicznego Jurija Gagarina. Dla miłośników muzyki nie zabraknie też silent disco. Festiwal potrwa do 16 grudnia. Smakami ArtFestu będą kosmiczne ciastka i chleb oraz słynne artfestowe cycuszki, czyli ciasteczka w kształcie piersi, które przypomną kobietom, że należy się badać i z których dochód ze sprzedaży pomoże kobietom po mastektomii.

QUIZ. Przeboje i hity z PRL. Nie zdobyć 10/10 to wstyd

Pytanie 1 z 10
Mieczysław Wojnicki śpiewał:

- Zainspirował nas Rok Lema, ale też Tarnów i lata 90, kiedy młode osoby na 8- bitowych komputerach tworzyły pierwsze gry, pierwsze grafiki komputerowe. Będzie kosmos, myślenie o przyszłości, ale też wracanie do przeszłości, jak ktoś kiedyś projektował przyszłość. Zapraszamy też na niecodzienne wydarzenie, jakim jest silent disco w Ogrodzie Sensorycznym. Jest to dyskoteka, której nie słychać. Każdy z uczestników będzie miał słuchawki. Zainspirowały nas także lata 90. i pomyśleliśmy o Jane Fondzie i aerobicu. Będzie można przyjść i poćwiczyć na świeżym powietrzu. Wszyscy są mile widziani, będzie trochę ruchu i przeniesienie się w inne czasy – mówi dyr. Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie, Ewa Łączyńska – Widz.

Groby aktorów seriali Dom, Alternatywy 4 i Zmiennicy. Niezapomniani

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!