Kryptowaluty

i

Autor: Pixabay 72-latek stracił fortunę inwestując w kryptowaluty

Na sygnale

72-latek dał się namówić na inwestycję w kryptowaluty. Zainstalował aplikację i stracił fortunę

2023-09-28 12:27

72-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego padł ofiarą fałszywego maklera, który zadzwonił do niego i namówił go na inwestycję w kryptowaluty. Skuszony sporym zyskiem senior szybko się zgodził. Mężczyzna już wcześniej nosił się z zamiarem zainwestowania i pomnożenia zaoszczędzonych pieniędzy. Jednak nie tak sobie wyobrażał finał tej historii.

Tarnów. 72-latek stracił majątek inwestując w kryptowaluty

Pod koniec wakacji do 72-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego zadzwonił oszust podający się za maklera i zaproponował mu zainwestowanie pieniędzy w kryptowaluty. Nie musiał długo namawiać seniora, gdyż ten od dłuższego czas rozważał takie posunięcie. Fałszywy doradca powiedział mężczyźnie, że inwestycja wymaga dostępu do konta internetowego, z którego można będzie przeprowadzać transakcje, a także konta, na które będą wpływać zyski. Wymagało to zainstalowania na urządzeniu aplikacji umożliwiającej pracę zdalną. W efekcie oszust uzyskał dostęp do konta 72-latka, co bezwzględnie wykorzystał.

Mieszkaniec powiatu tarnowskiego po zainstalowaniu aplikacji stracił ponad 280 tysięcy złotych. Ponadto fałszywy makler zaciągnął pożyczkę w banku, którą senior będzie musiał spłacić. Oszukany mężczyzna poinformował o incydencie tarnowskich policjantów, którzy obecnie prowadzą w tej sprawie śledztwo.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Książki i pisarze, którzy w PRL mieli milionowe nakłady!

Pytanie 1 z 11
Kto napisał książki pt. "Zły"?
Pokój zbrodni - Orgia księży w Dąbrowie Górniczej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE