Samochód dostawczy

i

Autor: Małopolska Policja Dąbrowscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę dostawczego renaulta

Na sygnale

45-letni Ukrainiec szarżował dostawczakiem. W samochodzie walały się puszki piwa

2023-09-21 9:35

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej zatrzymali kierującego dostawczym renaultem, który podczas jazdy wykonywał niebezpieczne dla innych uczestników ruchu drogowego manewry. Po otworzeniu drzwi auta mundurowi wyczuli mocną woń alkoholu i zauważyli napoczęty czteropak piwa. 45-letni obywatel Ukrainy miał w organizmie ponad 2 promile.

Dąbrowa Tarnowska. Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Miał ponad 2 promile

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał zgłoszenie, że od Wierzchosławic, miejscowości położonej w powiecie tarnowskim, w kierunku Dąbrowy Tarnowskiej zbliża się dostawczy renault, którego kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Uczestnik ruchu drogowego, który powiadomił o swoich podejrzeniach, przez cały czas pozostawał w kontakcie z dyżurnym i przekazywał dokładną lokalizację dostawczaka.

Mundurowym z drogówki udało się zatrzymać kierującego renaultem na ulicy Oleśnickiej w Dąbrowie Tarnowskiej. Po otwarciu drzwi poczuli oni mocną woń alkoholu i dostrzegli opakowania z alkoholem. Wówczas przeprowadzili badanie na trzeźwość. Okazało się, że 45-letni obywatel Ukrainy miał w organizmie ponad 2 promile.

Mężczyźnie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat, a także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Mieszkaniec powiatu tarnowskiego wykopał pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej [ZDJĘCIA]

Quiz. Tablice rejestracyjne na Podkarpaciu – wiesz skąd są?

Pytanie 1 z 12
Tablice RKL spotkamy w:
Coraz więcej osób korzysta z punktu pomocy uchodźcom w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE