Gabinet dentystyczny

i

Autor: Pixabay Tragedia w gabinecie stomatologicznym. 4-letnia pacjentka doznała trwałego uszkodzenia mózgu

Wiadomości

4-latkę rozbolał ząb. Wizyta u dentystki skończyła się trwałym uszkodzeniem mózgu

2023-10-01 9:06

Sąd podjął decyzję w sprawie dentystki, która nie udzieliła odpowiedniej pomocy 4-letniej pacjentce, która podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym doznała kilku ataków epilepsji. Lekarka nie wezwała od razu pomocy, a zamiast tego podała dziewczynce lek uspokajający. Dentystka zawiadomiła pogotowie dopiero pięć godzin później. Wcześniej jednak konsultowała się z farmaceutą i pastorem.

Tragedia w gabinecie stomatologicznym. 4-letnia pacjentka doznała trwałego uszkodzenia mózgu

Sąd, jak informuje amerykański dziennik „Huston Chronicle”, wydał wyrok w sprawie dr Bethaniel Jefferson, która przyczyniła się do trwałego uszkodzenia mózgu 4-letniej Nevaeh Hall, która z bólem zęba trafiła do jej gabinetu stomatologicznego. Dziewczynka w czasie wizyty dostała kilku ataków epilepsji. Jednak dentystka zbagatelizowała widoczne objawy i nie wezwała pomocy. Podała dziecku lek uspokajający, a po upływie pięciu godzin, kiedy nie doszło do poprawy, postanowiła zadzwonić po pogotowie. Wcześniej, jak donosi dziennika, miała się szukać porady u farmaceuty i pastora. Do tragicznych wydarzeń doszło w 2016 roku.

Nieodpowiedzialne zachowanie dentystki przyczyniło się do trwałego uszkodzenia mózgu 4-latki. W ocenie specjalistów lek uspokajający, który dr Jefferson podała pacjentce nie było odpowiedni dla dzieci i nie tylko nie pomógł, ale po nim nastąpiły dwa kolejne napady epilepsji. Dziewczynka nie może obecnie samodzielnie funkcjonować i porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego. Wymaga też całodobowej opieki.

Dr Bethaniel Jefferson w 2016 roku straciła prawo do wykonywania zawodu, a sprawa nieudzielenia pomocy 4-latce trafiła do sądu. Ława przysięgłych w Huston uznała, że dentystka jest winna „nierozważnego spowodowania poważnych obrażeń ciała dziecka” i zaproponowała karę 10 lat pozbawienia wolności. Sąd, jak wynika z ustaleń „Huston Chronicle”, zdecydował o zawieszeniu kary na okres 5 lat.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Nigdy nie jedz tych produktów na czczo. Może się to skończyć nie tylko bólem brzucha [GALERIA]

Quiz. Kultowe horrory ery VHS. Pamiętasz te klasyki?

Pytanie 1 z 10
Kto zabija obozowiczów w kultowym slasherze „Piątek trzynastego” z 1980 roku?
Druhowie Karolina i Łukasz zginęli w drodze do śmiertelnego wypadku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE