10 stanowisk dla chętnych. Będą szczepienia na COVID-19 w Arenie Jaskółka [AUDIO]

2021-05-21 14:11
Arena Jaskółka Tarnów
Autor: Tomasz Piszczek W czerwcu ruszy punkt szczepień w Arenie Jaskółka Tarnów

Na początku czerwca ma zostać otwarty Punkt Szczepień Powszechnych w Arenie Jaskółka w Tarnowie – Mościcach. Jego obsługą medyczną zajmą się pracownicy Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza. W planie jest uruchomienie dziesięciu stanowisk dla pacjentów. Rejestracja zainteresowanych rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Na początek przygotowano preparat firmy Pfizer.

Dzięki temu, kolejki chętnych do zaszczepienia się przeciwko COVID-19 w Tarnowie mają się skrócić. Na początku przyszłego miesiąca powinien zostać uruchomiony drugi w mieście Punkt Szczepień Powszechnych. W Arenie Jaskółka zainteresowani będą przyjmowani na 10 profesjonalnych i w pełni wyposażonych oraz bezpiecznych dla pacjentów stanowiskach. Obsługą punktu zajmą się pracownicy Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie.

POSŁUCHAJ: O Punkcie Szczepień w Arenie Jaskółka mówi Anna Czech, dyrektor Szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie

- Cieszymy się bardzo, że od czerwca ruszą szczepienia na terenie Areny Jaskółka. Duży potencjał przygotowany, dziesięć stanowisk w bardzo dobrych, komfortowych warunkach, co ważne – bezpiecznych dla mieszkańców, którzy mogą zgłaszać się do naszego punktu, aby tam przyjąć dawkę szczepienia. Serdecznie zapraszamy. Mam nadzieję, że poprawi to wyszczepialność w naszym regionie i będziemy przygotowani z odporem na ewentualną kolejną falę zakażeń koronawirusem – mówi Anna Czech, dyrektorka Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie.

Eurowizja 2021. Z nimi konkurował Rafał Brzozowski! Skrót występów podczas II półfinału

Punkt Szczepień Powszechnych w Arenie Jaskółka, na czerwiec, otrzymał 4 i pół tysiąca dawek szczepionki przeciwko COVID-19. To preparaty firmy Pfizer. Zgłoszenia chętnych będą przyjmowane od połowy przyszłego tygodnia. Również wtedy upublicznione zostaną numery telefonów infolinii, pod którymi mieszkańcy będą mogli się zapisywać. Dyrektor Anna Czech zachęca do rejestrowania się. Liczy na to, że wraz ze wzrostem liczby zapisanych, punkt w Arenie Jaskółka będzie otrzymywał adekwatne ilości szczepionek, tak by podawanie preparatu przebiegało sprawnie i bez zakłóceń.

Przypomnijmy, że Arena Jaskółka Tarnów miała pełnić funkcję szpitala tymczasowego. Obecnie, ze względu na spadek liczby zachorowań na COVID-19, nie jest to konieczne. Dlatego zdecydowano, że obiekt w inny sposób będzie wykorzystywany na potrzeby ochrony zdrowia mieszkańców Tarnowa i regionu. Będzie to już drugi Punkt Szczepień Powszechnych w mieście. Pierwszy został otwarty 28 kwietnia na hali przy ul. Gumniskiej. Punkt prowadzą dwie miejskie spółki: Mościckie Centrum Medyczne i Zespół Przychodni Specjalistycznych we współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa. Dotychczas zaszczepiło się tam blisko 6 tysięcy osób.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl