Wysokie mandaty za nielegalne wyrzucanie śmieci [FOTO]

2020-02-05 10:45

Nawet 500 zł można zapłacić za wyrzucanie śmieci w niedozwolonych miejscach. Wiele osób nadal uważa, że kiedy zaśmiecają nasze miasto pozostają anonimowi. Nic bardziej mylnego.

M.in. dzięki monitoringowi miejskiemu strażnicy miejscy są w stanie szybko ustalić sprawcę tego niechlubnego czynu. Może to skończyć się na pouczeniu, ale także na wysokim mandacie.

Straż Miejska przypomina, że zgodnie z art. 145 Kodeksu Wykroczeń: "Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany".

Wysokość mandatu uzależniona jest od wielu czynników. Przede wszystkim od wielkości skali zanieczyszczenia, w jakich okolicznościach ono powstało oraz od rodzaju śmieci.

Oczywiście strażnicy miejscy wyznaczają termin, w którym należy uprzątnąć zaśmiecony teren. Jeśli jednak w tym terminie śmieci nie znikną, wniosek kierowany jest do sądu. Wtedy można spodziewać się dużo wyższej kary pieniężnej.

Przypomnijmy, że w naszym mieście co miesiąc organizowane są zbiórki odpadów wielkogabarytowych. Wtedy najlepiej pozbyć się niepotrzebnych śmieci.

Najbliższa zbiórka rozpocznie się już w poniedziałek (10.02.2020 r.) i potrwa do 17. lutego.

Jej harmonogram znajdziecie na stronie internetowej Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE