Wyrwij się z miasta do lasu. Sprawdź jakie miejsca warto odwiedzić w okolicach Szczecinka

2021-06-25 11:30
Wyrwij się z miasta do lasu
Autor: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku

Ponad 17 tys. obiektów turystycznych Lasów Państwowych: miejsc biwakowania i kempingów, ośrodków wypoczynkowych i kwater, szlaków pieszych, rowerowych i konnych, a także parkingów, punktów widokowych i innych atrakcji we wszystkich zielonych zakątkach kraju można znaleźć w nowej odsłonie leśnego przewodnika turystycznego.

Dzięki stworzonemu przez Lasy Państwowe serwisowi każdy może w prosty sposób zaplanować wypoczynek z przyjaciółmi lub rodziną na łonie natury w ulubionym zakątku Polski.

– Jedną z trzech funkcji lasów jest udostępnianie ich społeczeństwu. Nowa odsłona naszego serwisu turystycznego jest realizacją tej funkcji. Chcemy ułatwić Polakom - zamkniętym z powodu pandemii przez wiele miesięcy w domach - wyrwanie się z pełnych betonu, hałasu i smogu miast, by mogli odpocząć w bliskości przyrody korzystając z infrastruktury turystycznej, którą dla nich tworzymy. Liczymy też, że więcej osób doceni urodę polskich lasów i pracę dbających o nie leśników.

– mówi Józef Kubica, p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych 

Czas w las
Autor: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku

Osoby planujące dłuższy pobyt w lesie mogą zapoznać się także z bazą noclegową Lasów Państwowych. Miłośnicy nocowania pod gołym niebem mogą rozbić namiot na jednym z kilkunastu pół biwakowych, kempingów lub w wyznaczonych miejscach biwakowania.

W serwisie za pomocą prostej wyszukiwarki, można szybko i łatwo znaleźć parkingi lub miejsca postoju, gdzie najwygodniej będzie zostawić samochód, kiedy podróżujemy w czasie urlopowym.

Swoją podróż możemy zaplanować w taki sposób, by czuć się wygodnie i bezpiecznie. Obok miejsca docelowego znajdziemy parking, wiatę, punkt widokowy, ścieżkę edukacyjną a nawet miejsce, w którym bezpiecznie rozpalimy ognisko. Korzystajmy, odpoczywajmy, nabierajmy sił.

Będąc w lesie możemy przyjrzeć się efektom pracy leśników, którzy udostępniają las w taki sposób, by nie utracić nic z jego najcenniejszych zasobów a jednocześnie, by las był dostępny dla każdego, dla kogo las jest miejscem odpoczynku i inspiracją.

- mówi Marek Stasiuk Rzecznik prasowy RDLP w Szczecinku 

Czas w las 2
Autor: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku

Na stronach leśnego przewodnika turystycznego można dowiedzieć się o usytuowaniu obiektów, możliwościach dojazdu, rodzaju i standardzie usług, wyposażeniu oraz okolicznych atrakcjach turystycznych. Użytkownik może ocenić obiekt i podzielić się opinią z innymi użytkownikami serwisu.

Opisy ponad 17 tys. obiektów oraz ich zdjęcia są na bieżąco aktualizowane.

Dla osób, które lubią gotowe propozycje spędzenia czasu zostały przygotowane „Pomysły na wyprawy”. Są to plany weekendowych wypraw. Każda z wypraw została przygotowana z myślą o konkretnej grupie użytkowników, np. chcących spędzić czas aktywnie, interesujących się historią czy tych, którzy wolą skupić się na obserwacji przyrody.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 25.06.2021
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE