Wyjątkowa ławeczka pamięci stanęła na cmentarzu w Miłkowie w gminie Czaplinek [WIDEO]

2021-04-26 14:46 Marcin Łukasz Konsultacja: PAZ
Ławeczka pamięci
Autor: Marcin Łukasz

Członkowie stowarzyszenia Tempelburg przeprowadzili prace na cmentarzu w Miłkowie. Nie tylko posprzątali teren, ale także ustawili ławeczkę pamięci.

Ławeczka pamięci na cmentarzu w Miłkowie

Członkowie Stowarzyszenia Tempelburg z Czaplinka realizowali kolejny projekt. Tym razem za obiekt swoich prac wybrali zapomniany cmentarz w Miłkowie. Blisko dwa lata temu po raz pierwszy na tym cmentarzu dokonali prac pielęgnacyjnych. Po dwóch latach wrócili na cmentarz, aby ponownie uporządkować teren i ustawić ławeczkę pamięci. Specjalna ławeczka z logiem stowarzyszenia i logiem Programu Społecznik stanęła przy wejściu na teren cmentarza.

Polub nasz fanpage ESKA Koszalin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu!

Podczas prac dokonano wycinki krzewów i zebrano liście i odpady, które zalegały na cmentarzu. Wytyczono także alejki spacerowe oraz posadzono krzewy i rośliny. Jak powiedział Radiu ESKA prezes stowarzyszenia Mariusz Kapczuk, miejsce to zyskało nowy wygląd, dzięki pracy członków stowarzyszenia, wolontariuszy i osób wspierających oraz współpracujących ze stworzeniem.

Radości nie krył również obecny na spotkaniu burmistrz Czaplinka Marcin Naruszewicz, który zapowiedział, że miejsce zostanie wpisane jako jedna z atrakcji turystycznych gminy. Burmistrz podziękował wszystkim, którzy w tym dniu pracowali nad rewitalizacją cmentarza.

Projekt został zrealizowany dzięki pozyskaniu środków finansowych z Programu Społecznik.