Wybierz „Świetlną Stolicę Polski”. Jak oddać głos i wesprzeć miasto w walce o 50.000 zł pomocy od Energi?

2021-01-18 9:33 Akcja Partnerska
Koszalin
Autor: fot. Urząd Miasta w Koszalinie

Za nami pierwszy etap Plebiscytu Miast „Świetlna Stolica Polski”. Do finału przeszło 16 miast z całej Polski. Ale nie ukrywajmy, że walka o wejście do drugiego etapu była zacięta. Teraz pora zagłosować na to jedno miasto, które zyska tytuł „Świetlnej Stolica Polski”.

Zanim przedstawimy 16 miast, które przeszły do kolejnego etapu, przyjrzyjmy się trochę liczbą. Bo tegoroczna edycja Świeć się z Energą to aż 188 miast zgłoszonych do plebiscytu oraz 84 532 oddanych głosów w pierwszym etapie głosowania. Teraz przyszła kolej na wybranie tegorocznego zwycięzcy, który zgarnie tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”. Do finału przeszły następujące miasta:

 1. Węgliniec,
 2. Toruń,
 3. Chełm,
 4. Wschowa,
 5. Aleksandrów Łódzki,
 6. Brzesko,
 7. Radom,
 8. Opole,
 9. Rzeszów,
 10. Łomża,
 11. Czersk,
 12. Czeladź,
 13. Starachowice,
 14. Szczytno,
 15. Września,
 16. Koszalin.

W województwie Zachodniopomorskim do drugiego etapu plebiscytu przeszedł Koszalin. Bez dwóch zdań miasto to zasługiwało na wyróżnienie, wystarczy przyjrzeć się wszystkim iluminacją, które idealnie wpisały się w klimat świąteczny, mimo że święta spędzaliśmy przecież bez śniegu.Powiedzieć, że całe miasto wyglądało magicznie to naprawdę za mało, dlatego warto oddać głos na miasto ze swojego województwa i pomóc im w zdobyciu sprzętu AGD za 40 000 zł ufundowanego przez Energę z Grupy ORLEN. Urządzenia trafią do osób w potrzebie i instytucji pomocowych. Wśród nagród znajdują się m.in. lampy UV służące do dezynfekcji pomieszczeń i wspomagające walkę z koronawirusem. Głosowanie trwa tylko do 25 stycznia, więc śpieszcie się.

Odwiedzaj Swiecsie.pl i regularnie głosuj. Powiedz o akcji znajomym i rodzinie. Wspieraj w ten sposób swojego faworyta, w walce o charytatywne nagrody i tytuł Świetlnej Stolicy Polski!

Katedra Koszalin
Autor: fot. Urząd Miasta w Koszalinie

Konkurs fotograficzny „Świeć się”

Ale przypomnijmy, że Świeć się z Energą to nie tylko plebiscyt miast, ale również plebiscyt własnych możliwości i umiejętności. Czyli nic innego jak konkurs fotograficzny dla każdego! Wystarczy, na zrobionym przez siebie zdjęciu uchwycić atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, następnie wysłać je poprzez formularz przypisując zdjęcie do jednej z kategorii: Mój Dom, Moi Bliscy, Moje Miasto, Moja Ulubiona Szopka oraz Moja Iluminacja. A potem to już tylko zachęcać znajomych do głosowania na swoją pracę. Prawda, że proste? Pamiętajcie, że do wygrania aż 79 nagród o wartości ponad 30 000 złotych.

Chcesz wziąć udział w konkursie, wygrać i zgarnąć bon? Zgłoś swoje zdjęcie na www.swiecsie.se.pl/formularz.

świeć się 2
Autor: Materiały prasowe Link: https://swiecsie.se.pl/

Inicjatorem i wyłącznym sponsorem akcji jest Energa Grupa ORLEN.

Akcja Partnerska