Turniej Wojewódzki w Szczecinku 1

Autor: OSiR Szczecinek

Tenisiści rozegrali turniej w Szczecinku. Sprawdź jak poszło młodym zawodnikom

2021-06-15 13:40

W dniach 12-14.06.2021r. na kortach w centrum tenisowego Aqua Tur w Szczecinku odbył się Wojewódzki Turniej klasyfikacyjny Skrzatek i Skrzatów w grze pojedynczej i podwójnej z kalendarza Polskiego Związku Tenisowego.

Do zawodów zgłosiło się 30 tenisistów z Bielska Białej, Gorzowa Wielkopolskiego, Koszalina, Kalisza, Kołobrzegu, Inowrocławia, Pobiedzisk, Poznania, Tarnowa Podgórnego, Szczecina oraz Szczecinka.

Rywalizacja przebiegała systemem grupowo pucharowym. Faworyci nie zawieli najwyżej rozstawieni zawodnicy wygrali turniej.

Wśród dziewcząt w meczu finałowym w grze pojedynczej Alicja Szweda STT Szczecinek pokonała 6-3; 6-2 Wiktorię Bogusławską UKS „Mario – Piła”. 3 miejsce zajęły: Pola Grobelna FairPlayce Poznań i Zuzanna Bobryk TENIS PARK Kołobrzeg. W grze podwójnej w meczu finałowym Maja Maksimowicz KKS 1925 Kalisz i Pola Grobelna FairPlayce Poznań pokonały 6-2; 6-2 Marynę Wagner SKT PROMASTERS Szczecin Antoninę Biełus SKT PROMASTERS Szczecin.

Wśród chłopców w grze pojedynczej w meczu finałowym Emil Drobko Top Tennis Player Gorzów Wielkopolski pokonał 6-0; 6-0 Kacpra Kaczanowskiego Bałtyk Tennis Club Koszalin. 3 miejsce zajęli: Andrzej Waligórski STT Szczecinek, Ivo Pałczyński – SKT PROMASTERS Szczecin.

W grze podwójnej w meczu finałowy Witold Wojciechowicz UKT TenisPRO Koszalin i Stanisław Strugała UKT TenisPRO Koszalin pokonali 6-3; 6-3 Kacpra Kaczanowskiego i Emila Drobko.

Organizatorem zawodów było Szczecineckie Towarzystwo Tenisowe, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szczecinku oraz Aqua – Tur w Szczecinku.