Wirtualne spotkania feryjne. Najaktywniejsi uczestnicy odwiedzili Radio ESKA [AUDIO,FOTO]

2021-01-14 10:43 Paulina Horbatowska–Deciuk

Zamiast tradycyjnych spotkań są te wirtualne. Szczecineckie "koniczynki" nie marnują czasu podczas ferii zimowych. " W krainie baśni Andersena" - pod takim hasłem realizowany jest projekt, który ma na celu przybliżenie dzieciom najpiękniejszych baśni duńskiego pisarza.

Z taką formą aktywnego spędzania czasu podczas tegorocznych ferii wyszła szczecinecka Świetlica Środowiskowa "Koniczynka". Hasłem przewodnim są baśnie Hansa Christiana Andersena.

W trakcie ferii dzieci poznają piękne baśnie tego autora. Po przeczytaniu lub wysłuchaniu konkretnej baśni dzieci mają do wykonania ciekawe zadania. Dla dzieci, które nie mogą wydrukować zadań przygotowane są specjalne pakiety w formie papierowej do odbioru w Świetlicy "Koniczynka".

Do tej pory dzieci poznały m.in. "Księżniczkę na ziarnku grochu", "Calineczkę", "Dziewczynkę z zapałkami" oraz "Brzydkie kaczątko".

Zobacz jak poradziły sobie z zadaniami dotyczącymi tych baśni:

Jak podkreśla Natalia Sempioło ze Świetlicy "Koniczynka":

Zawsze to jest jakieś zajęcie dla dzieci, nie nudzą się i mogą fajnie spędzić wolny czas. Dzięki temu także czują, że jesteśmy z nimi i dbamy o nie poprzez zorganizowanie właśnie takich zajęć.

Na najaktywniejszych uczestników feryjnych zajęć czekała niespodzianka. Była nią wizyta w Radiu ESKA. Dzieci mogły w ten sposób zobaczyć jak wygląda na co dzień praca dziennikarzy.

Przypomnijmy ferie zimowe w całym kraju potrwają do 17. stycznia. Dzień później do szkół wrócą uczniowie klas I-III.

Posłuchajcie co o feryjnych zajęciach dla dzieci mówią ich organizatorki:

"W krainie baśni Andersena" - wirtualne zajęcia feryjne w Szczecinku

Tegoroczne ferie upływają pod znakiem ograniczonych aktywności. Jednak dzieci w Szczecinku aktywnie wykorzystują ten czas.

O to jak go spędzają pytała nasza reporterka Paulina Horbatowska -Deciuk:

Jak dzieci ze Szczecinka spędzają ferie zimowe

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Kreatywne ferie z Minecraftem