W Szczecinku posadzono „Las Dziennikarzy” [FOTO,WIDEO]

2020-09-11 12:50 Paulina Horbatowska - Deciuk

Do tej nietypowej akcji promocyjnej przedstawicieli mediów zaprosiła Szczecinecka Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych wspólnie z Technikum Leśnym w Warcinie.

Dziennikarze przez chwilę mogli poczuć się jak leśnicy - ich zadaniem było posadzenie cisa pospolitego.

Redakcję Radia ESKA Szczecinek reprezentowała nasza reporterka Paulina Horbatowska–Deciuk, która na chwilę przed rozpoczęciem imprezy rozmawiała z rzecznikiem prasowym RDLP Markiem Stasiukiem: 

Chcieliśmy postawić dziennikarzy w trochę innej sytuacji. Chcemy zobaczyć jak się poczują w oku kamery. Zaprosiliśmy przedstawicieli wszystkich mediów lokalnych, ale także ogólnopolskich, z którymi współpracujemy.  Każdy dziennikarz będzie mógł posadzić swoje drzewko.

- podkreśla Marek Stasiuk rzecznik prasowy szczecineckiej RDLP.

Dziennikarze przez chwilę mogli poczuć się jak leśnicy - ich zadaniem było posadzenie cisa pospolitego. Drzewka sadzone były w Parku Leśników przy ulicy Polnej w Szczecinku.

Cis może nie jest dużym drzewem, ale za to długowiecznym. Potrafi rosnąć nawet do 1500 lat. Ta akcja ma trochę wymiar symboliczny - tak jak długowieczny jest cis, taką mamy także nadzieję na długowieczną współpracę dziennikarzy z leśnikami.

- tak podsumował pomysł na tego typu imprezę promocyjną Łukasz Maciejunas Dyrektor szczecineckiej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. 

Podczas imprezy wypuszczono na wolność trzy pustułki. Niedawno uległy one wypadkom i dochodziły do zdrowia w Nadleśnictwie Warcino, gdzie uczniowie opiekują się dzikimi drapieżnikami.

Tradycyjnie nie zabrakło także promocji zdrowej żywności, potraw z dziczyzny i miodów.

Dziennikarze swoje drzewka posadzili w Parku Leśników. W tym miejscu także szczecineccy rodzice sadzą drzewka upamiętniające narodziny ich dzieci biorąc udział w akcji „Jedno dziecko, jedno drzewo”.

Sadzenie "Lasu Dziennikarzy" zakończyło się sukcesem.

Leśnicy zapowiadają kolejną tego typu imprezę na wiosnę. Tym razem może być ona skierowana do przedstawicieli innych grup zawodowych.

W Szczecinku otwarto "Las dziennikarzy"