Szczecinecki MOPS prowadzi Akademię Lidera

2020-02-25 12:31
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczecinku
Autor: Paulina Horbatowska - Deciuk

Jest to projekt skierowany głównie do młodzieży, która ma pomysł na to jak pomagać innym. Pracownicy MOPSu szkolą przyszłych wolontariuszy i pomagają im stać się liderami w zakresie realizacji inicjatyw lokalnych.

Wolontariat w Miejskim Ośrodku Pomocy w Szczecinku przybiera różne formy i angażuje różne grupy społeczne. Podejmowane są działania długoterminowe oraz akcyjne.

Prowadzona jest m.in. Akademia Lidera. Jest to projekt skierowany głównie do młodzieży, która ma pomysł na to jak pomagać innym. Pracownicy MOPSu szkolą przyszłych wolontariuszy i pomagają im stać się liderami w zakresie realizacji inicjatyw lokalnych.

Polecany artykuł:

II Bieg Kobiet w Szczecinku

Projekt Akademia Lidera zakłada szkolenie dla organizatorów wolontariatu celem zdobycia wiedzy i umiejętności w zakresie organizowania wolontariatu ale także stworzenie przestrzeni do realizacji autorskich projektów na rzecz lokalnej społeczności.

W ubiegłym roku w ramach projektu udało się zrealizować 5 inicjatyw, w które włączyła się szczecinecka młodzież. Wśród nich była m.in. pomoc dla osób bezdomnych i podopiecznych świetlic opiekuńczo-wychowawczych.

Akademia Lidera będzie także kontynuowana w tym roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE