Tydzień Języka Ojczystego w Szkole Podstawowej w Żółtnicy [FOTO]

2020-03-03 13:35

W Szkole Podstawowej w Żółtnicy trwał Tydzień Języka Ojczystego. Każdego dnia uczniowie zmagali się z innymi zadaniami językowym, które przygotowały nauczycielki języka polskiego - Magdalena Jóźwicka i Paulina Niezgoda.

Nauczyciele podkreślają jak ważne jest, żeby dzieci i młodzież poprawnie mówiły w ojczystym języku. W dzisiejszych czasach wszechobecnych komunikatorów internetowych bardzo łatwo dzieci mogą zatracić poprawność językową. Jak powiedziała nam Paulina Niezgoda:

Młodzież ulega tej "modzie", używa skrótowców, zapomina o interpunkcji. Tydzień Języka Ojczystego ma za zadanie zwrócić uwagę na ten problem, przybliżyć im język polski i zachęcić do większej dbałości o niego.

Tydzień Języka Ojczystego na stałe wszedł już do kalendarza imprez szkolnych. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zadaniach. Sprawdzały siebie nawzajem, pilnowały, żeby ich język był poprawny i bezbłędny.

Na zakończenie tygodnia szkołę odwiedził pochodzący ze Szczecinka pisarz, Piotr Rozmus, który przyjechał do szkoły na zaproszenie polonistek. Opowiedział dzieciom o tym, jak pisze swoje książki i skąd czerpie pomysły.

Zachęcił dzieci do czytania oraz przypomniał, jak ważne jest poprawne mówienie w języku ojczystym.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE