Trasa Połczyn - Świdwin doczeka się remontu. Będzie bezpieczniej! [FOTO]

2021-01-22 11:58 Paulina Horbatowska–Deciuk

Odcinek trasy między Świdwinem, a Połczynem będzie w końcu wyremontowany. Oznacza to, że będzie bezpieczniej na jednej z ważniejszych tras wschodniej części naszego województwa. Wojewoda zachodniopomorski podpisał decyzję o zezwoleniu na realizację tej inwestycji drogowej.

Projekt na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 152 na odcinku Świdwin – Połczyn-Zdrój otrzymał Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej. Jest to ostatni dokument, wieńczący pracę projektową.

Przebudowa będzie możliwa po uruchomieniu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2021-27 i po pozytywnej decyzji radnych wojewódzkich.

Trasa Połczyn - Świdwin doczeka się remontu
Autor: Urząd Miasta Połczyn-Zdrój

W projekcie przewidziany do przebudowy odcinek ma 16.7 km długości. Początek opracowania założono w Świdwinie obok parkingu lokalnej jednostki wojskowej. W miejscowości Redło, gdzie znajduje się skrzyżowanie drogi nr 152 z trzema drogami gminnymi, przewidziano rondo.

Na niebezpiecznym skrzyżowaniu w Rębinie zaprojektowano natomiast dodatkowy lewoskręt. Rondo przewidziano również na końcu inwestycji, na skrzyżowaniu drogi nr 152 z drogą wojewódzką nr 163 w Buślarach przed Połczynem- Zdrojem.

Projekt zakłada remont mostu w miejscowości Sława na rzece Redze i budowę nowego obiektu w Redle, na rzece Mogilicy.

Na odcinku objętym projektem znajduje się 14 przepustów, które przewidziano do rozbiórki. W ich miejscu zaprojektowano nowe konstrukcje.

Prace rozpoczną się najpóźniej wczesną wiosną.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl.

ESKA XD #014