Szkoła Podstawowa nr 5 wspiera szczecinecki oddział covidowy. Sprawdź szczegóły [FOTO]

2020-12-18 13:57

Wieloletnią tradycją Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana III Sobieskiego w Szczecinku jest organizowanie przed Świętami Bożego Narodzenia pomocy osobom potrzebującym - rodzinom uczniów, a także podopiecznym MOPS-u.

Sprzęt i środki ochrony dla świętokrzyskich szpitali

W poprzednich latach szkoła organizowała akcje Dzieciom na Święta, Seniorom na Święta, Świąteczna paczka dla Babci i Dziadka.

W tym roku SP5 wsparciem objęła pacjentów i personel oddziału COVID-owego szczecineckiego szpitala. Z inicjatywą pomocy wyszli rodzice uczniów klasy VI B.

Uczniowie wszystkich klas własnoręczne wykonali kartki świąteczne z życzeniami i słowami otuchy dla pacjentów oraz wyrazami wdzięczności dla medyków.

Szkoła Podstawowa nr 5 wspiera szczecinecki oddział covidowy

Przez 3 dni trwała w szkole zbiórka produktów potrzebnych i mile widzianych na szpitalnym oddziale, wskazanych przez pielęgniarkę oddziałową. Wśród produktów znalazły się owoce, soki, kawa, herbata, słodycze, środki higieniczne i jednorazowe naczynia.

Uczniowie oraz ich rodzice i nauczyciele jak zawsze odpowiedzieli na apel. Zebrane kartki i produkty zostały przekazane na ręce ordynatora oddziału 17 grudnia.

Organizatorzy zbiórki podkreślają, że była to znakomita lekcja empatii, wrażliwości, niesienia pomocy i wyrażania wdzięczności. Wszyscy zaangażowani w akcję udowodnili, że potrafią w tym trudnym czasie pomyśleć też o innych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE