Szczecinek z lotu ptaka. Poznajesz te miejsca? [ZDJĘCIA]

2020-01-27 13:07

Jak wygląda Szczecinek widziany z chmur? Zobacz malownicze zdjęcia naszego miasta z lotu ptaka. Poznasz wszystkie charakterystyczne i zabytkowe miejsca?

Zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda Twoje miasto z lotu ptaka? Przedstawiamy malownicze zdjęcia Szczecinka opublikowane na stronie urzędu miejskiego. Zobaczysz na nich wiele charakterystycznych punktów naszej miejscowości, m.in. Zamek Książąt Pomorskich, Jezioro Trzesiecko, rynek główny z ratuszem, kościół św. Mikołaja z wieżą gotycką.

Zima 2020 na Podlasiu? Nie dla nich. Zobacz, gdzie spędzają ją podlascy celebryci

A może rozpoznasz więcej miast, które na co dzień odwiedzasz bądź planujesz odwiedzić, wybierając się do Szczecinka?

Szczecinek z lotu ptaka. Piękne zdjęcia miasta

Szczecinek leży we wschodniej części województwa zachodniopomorskiego, w powiecie szczecineckim. Według danych z 1 stycznia 2014 r. powierzchnia miasta wynosiła 48,48 km². Miasto znajduje się na pograniczu dwóch mezoregionów – we wschodniej części Pojezierza Drawskiego i północnej części Pojezierza Szczecineckiego (regiony te należą z kolei do dwóch różnych makroregionów). Historycznie miasto jest położone na Pomorzu Zachodnim.

Jeśli nie jesteś mieszkańcem miasta i planujesz wizytę w Szczecinku, koniecznie sprawdź, jakie atrakcje i miejsca warto poznać oraz odwiedzić.

Co warto zobaczyć w Szczecinku?

Zabytki Szczecinka to głównie XIX-wieczne budowle, charakteryzujące się eklektycznymi połączeniami stylów architektonicznych. Ze średniowiecznych zabudowań, trawionych licznymi pożarami, ocalała jedynie samotna wieża kościoła św. Mikołaja i południowe skrzydło Zamku Książąt Pomorskich.

Polonez na studniówce w białostockim liceum podbija Polskę! II LO w telewizji

Co warto zobaczyć w Szczecinku? Oto lista miejsc, które każdy powinien odwiedzić, będąc w mieście:

  • Niemiecki schron bojowy.
  • Ratusz.
  • Kościół św. Mikołaja.
  • Wieża gotycka św. Mikołaja.
  • Zabytkowy park.
  • Zamek Książąt Pomorskich.
  • Zabytkowy Spichlerz Przemysłowy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o atrakcjach turystycznych Szczecinka, odwiedź oficjalną stronę miasta: http://www.szlot.pl/

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE