Szczecinecka Galeria Zamek otwarta

2020-05-22 7:49

Pierwsza w czasach epidemii wystawa malarstwa została zorganizowana w Szczecinku

Możecie już zwiedzać pierwszą w czasach pandemii wystawę zorganizowana w Galerii Zamek. Percepcja Koła taki tytuł nosi ta wystawa . A zobaczycie na niej prace największych współczesnych polskich artystów takich jak Karol Bąk czy Dariusza Milińskiego . Percepcja Koła te tytuł również nie jest przypadkowy. Wszystkie obrazy namalowane zostały na okrach blejtramach. Jak mówi Jolanta Korska-Kopterska organizatorka wystawy :


„Taki format obrazów sprawia że ta wystawa jest jedyną tego typu wystawą w Polsce”

Wystawa składa się z trzydziestu czterech obrazów , a każdy z nich namalowany został przez innego artystę. Niestety ze względu na panującą epidemie organizatorzy nie mogli zorganizować wernisażu. Po cichu liczą jednak na to że uda się zaproście do naszego miasta przynajmniej część artystów i zorganizować uroczyste zakończenie tej wystawy


Szczecinecka galeria zamek otwarta jest dla zwiedzających już od dziś ( 22.05.2020) Obowiązują jednak pewne ograniczenia. Jednorazowo wystawę może zwiedzać siedem osób, muszą one posiadać maseczki na twarzy i rękawiczki. Wstęp do galerii jest oczywiście darmowy.