STS Pomerania szkoli przyszłych mistrzów. Sprawdź jak możesz do nich dołączyć [AUDIO, FOTO]

2021-10-19 14:48

Od 26 lat w naszym mieście działa Stowarzyszenie Turystyczno – Sportowe „Pomerania”. Głównym celem stowarzyszenia jest szkolenie dzieci i młodzieży w zakresie lekkiej atletyki. Systematyczność i ciężka praca przynosi efekty. Zawodnicy Pomeranii odnoszą sukcesy nie tylko na arenie ogólnopolskiej.

Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe Pomerania Szczecinek istnieje w naszym mieście już od 1998r. Głównym celem powołania stowarzyszenia było szkolenie dzieci i młodzieży w zakresie lekkiej atletyki.

Od początku istnienia STS Pomerania Szczecinek odnosi sukcesy we współzawodnictwie sportowym w kraju, a za sprawą Kamili Maciejonek również na arenie międzynarodowej.

Kolejnym zawodnikiem, który reprezentuje Pomeranię na arenie nie tylko ogólnopolskiej, ale również światowej jest m.in. Marcin Chabowski. Przypomnijmy, że był on naszym reprezentantem podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Ostatecznie maratończyka pokonała kontuzja i nie był on w stanie ukończyć rywalizacji.

Nie da się ukryć, że droga na olimpiadę jest długa i kręta, dlatego tak ważne jest to, aby treningi rozpocząć już od najmłodszych lat.

STS Pomerania w ramach programu "Lekkoatletyka dla każdego" zaprasza na zajęcia młodych mieszkańców naszego miasta. Jest to program, który powstał w celu popularyzacji lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży. Najmłodszym zajęcia przede wszystkim dają dużą satysfakcję i radość.

Dzieci trenują z wykwalifikowanymi trenerami, którzy chętnie dzielą się z nimi swoją wiedzą. Dlatego tym bardziej zachęcamy najmłodszych mieszkańców Szczecinka, aby dołączyli do programu i uczestniczyli w bezpłatnych treningach.​

STS Pomerania jest najlepszym dowodem na to, że sport łączy pokolenia. Zdarza się, że w jednym czasie na treningach spotykają się ci, którzy stawiają pierwsze sportowe kroki, jak również ci, którzy są chwilę przed startem w Mistrzostwach Polski.

Posłuchajcie rozmowy z Jakubem Juniewiczem, trenerem STS Pomerania:

26 lat Stowarzyszenia Turystyczno – Sportowego „Pomerania”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE