Strażacy ze Złocieńca nagrali teledysk. Zobacz, jak promują swoją pasję [VIDEO]

2020-10-05 7:49 Marcin Łukasz
Strażacy ze Szczecinka nagrali teledysk
Autor: Marcin Łukasz Teledysk promujący pracę strażaków ochotników / Zdjęcie ilustracyjne

Teledysk promuje pracę strażaków-ochotników. Tekst do rapowego utworu napisał Lipen

Wyjątkowe oświadczyny strażaka

Lipen - Duma Ochotnika. Teledysk strażaków w serwisie Youtube

Duma Ochotnika – taki tytuł nosi teledysk, którego sceny realizowane były we wrześniu w Drawsku Pomorskim z udziałem strażaków, ratowników medycznych i członków drawskiego Stowarzyszenia Żarek. Autorem słów do hiphopowej piosenki jest Lipen, anonimowy strażak ochotnik, który nie pierwszy raz nagrał podobny utwór.

Lipen w raperskim stylu przekazuje w swoich utworach, jak ważni są strażacy ochotnicy. Często to oni są jako pierwsi na miejscu wypadku czy pożaru. To od ich szybkiego działania i zaangażowania często zależy życie ludzkie.

Koordynator nagrań Michał Walkiewicz w realizację nagrań włączył ratowników medycznych z WSPR w Szczecinie, wolontariuszy stowarzyszenia Żarek i strażaków z OSP Złocieniec i PSP w Drawsku Pomorskim.

Zobacz też: Sekcja żeglarska w Szczecinku. Wiatr w żagle szczecineckich optimistów [FOTO, WIDEO]

Teledysk strażaków ze Szczecinka. Gdzie został nagrany?

Materiał do teledysku nagrywany był w pobliżu drogi prowadzącej z Drawska Pomorskiego do Małego Jankowa. Scenariusz zakładał, że w pobliżu drogi doszło do wypadku drogowego z udziałem 3 poszkodowanych osób. Podczas nagrywania ujęć strażacy i ratownicy medyczni działali tak, jak na prawdziwym zdarzeniu. Różnica polegała w czasie realizacji zadania.

Na planie teledysku powtarzano ujęcia i kręcono je tak, aby uzyskać jak najlepszy efekt końcowy. Drugą lokalizacją był opuszczony budynek przy ul. Kolejowej. Tam doszło do symulowanego pożaru i akcji gaśniczej. Głównym realizatorem nagrań video jest strażak z KP PSP w Choszcznie Krzysztof Pisz.