Stowarzyszenie "Radość z życia" otwiera kolejną placówkę dla niepełnosprawnych

2021-12-07 14:26
Nowa placówka otarta
Autor: MŁ

Nowa placówka stowarzyszenia "Radość z życia" została otworzona w Toporzyku. Zajęcia będą bezpłatne

Otwarcie placówki - prezent na Mikołajki

6 grudnia w Toporzyku koło Połczyna Zdroju odbył się uroczysty dzień otwarty nowopowstałej placówki Stowarzyszenia „Radość z życia”

Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno -Wychowawczy , którego dyrektorem jest Pani Iwona Andrzejczak znajduje się w budynku dawnej szkoły podstawowej i jest to pierwsza tego typu placówka w gminie Połczyn-Zdrój . Uczniowie będą przyjmowani na podstawie Orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego wydanych przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne. W szkole uczyć się będą osoby z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym ze sprzężeniami oraz z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim.  W placówce będą również realizowanie zajęcia w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju , z których będą mogły korzystać dzieci od pierwszych dni życia posiadające Opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

Początek zajęć w Nowym Roku ! 

Na spotkanie licznie przybyli rodzice z dziećmi, dla których został przygotowany program artystyczny wraz z pokazowymi zajęciami terapeutycznymi oraz zaproszeni goście. Burmistrz Miasta i Gminy Połczyn Zdrój Sebastian Witek, Zastępca Burmistrza Emilia Mazur, Kierownik Oświaty Bogdan Wachowicz, Sekretarz Gminy Jacek Brzozowski, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Połczyn Zdrój Janusz Podpora, Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Świdwinie Józef Brzeziński i Radna Powiatu Mariola Świątkowska – Kruk.

Gości przywitał Prezes Stowarzyszenia „Radość z Życia” Błażej Sokołowski, który opowiedział o powstaniu i działalności Stowarzyszenia . Po jego wystąpieniu odtworzony został materiał filmowy przedstawiający pracę placówek w Gudowie. Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gudowie Pani Paulina Sokołowska, która bardzo chętnie                                i rzeczowo odpowiadała na liczne pytania zarówno  rodziców jak i zaproszonych gości. Po części oficjalnej wszyscy mogli zobaczyć obiekt i porozmawiać z Panią Dyrektor Iwoną Andrzejczak o zasadach rekrutacji.

Nauka i rehabilitacja w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Toporzyku będą bezpłatna. Trwa rekrutacja do placówki, a pierwsze zajęcia zaplanowano już na 2 stycznia 2022 r.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE