Sanepid będzie kontrolował obozy harcerskie

2020-06-29 12:08 Paulina Horbatowska - Deciuk
Sanepid będzie kontrolował obozy harcerskie
Autor: Uwe Mücke z Pixabay

Wraz z rozpoczęciem wakacji, rozpoczęły się także kontrole obozów harcerskich. W tym roku będą one jednak bardziej rygorystyczne. Jest to oczywiście związane z pandemią koronawirusa.

Inspektorzy będą nie tylko sprawdzać czy przygotowane są właściwe warunki do utrzymania higieny osobistej, ale przede wszystkim czy zachowany jest rygor sanitarny związany z ochroną przed COVID-19.

Jak powiedziała nam Iza Jadwiżyc ze szczecineckiego sanepidu:

Organizatorzy obozów dostali specjalne wytyczne i muszą dostosować się do rygoru sanitarnego. Będziemy wspólnie ze Strażą Pożarną, Policją i Nadleśnictwem przeprowadzać kontrole takich obozów. Kontrole będą przeprowadzone w całym powiecie szczecineckim.

Organizatorzy obozów będą musieli m.in. zapewnić możliwość natychmiastowej konsultacji medycznej w przypadku podejrzenia koronawirusa u osób przebywających na obozie.

Dodatkowo codziennie rano i wieczorem dokonywane będą pomiary temperatury obozowiczów i kadry.

W miejscach wspólnych dla uczestników obozu muszą być udostępnione pojemniki z płynem dezynfekującym. Organizatorzy obozu będą mieli także obowiązek regularnie i możliwie jak najczęściej wietrzyć pomieszczenia, namioty i namioty sanitarne.

Obowiązkowe jest także zapewnienie namiotu lub specjalnego pomieszczenia, które może być przekształcone w izolatkę. 

Bezpieczne wakacje 2020

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.