Rozprawa apelacyjna burmistrza Szczecinka. Wiemy, kiedy sąd ogłosi wyrok

2021-01-12 10:46 Paweł Zastawny
Rozprawa apelacyjna Burmistrza Szczecinka
Autor: PIXABAY

W poniedziałek przed Sądem Okręgowym w Koszalinie odbyła się rozprawa burmistrza Szczecinka Daniela R. Chodzi o organizowane przez urząd kursy językowe i nieprawidłowości, do jakich miało dochodzić przy ich rozliczaniu. Sąd pierwszej instancji skazał burmistrza za poświadczanie nieprawdy i przekroczenie uprawnień.

Poniedziałkowa rozprawa dotyczyła burmistrza Szczecinka oraz Tomasza P., byłego już pracownika urzędu miasta. Obaj skazani zostali nieprawomocnym wyrokiem za przekroczenie uprawnień i poświadczenie nieprawdy przy organizacji kursów językowych. Do nieprawidłowości miało dochodzić, gdy Daniel R. pełnił funkcję wiceburmistrza Szczecinka. W kursach językowych, które dofinansowane zostały ze środków Powiatowego Urzędu Pracy, udział brały osoby poniżej 45 roku życia, choć były do osób powyżej 45 lat.

Wyrok pierwszej instancji zapadł przed sądem w Szczecinku 4 grudnia 2019 roku.

Już wtedy obrońca burmistrza zapowiadał złożenie apelacji. Z uwagi na poruszane watki związane ze zdrowiem jednego z oskarżonych sąd wyłączył jawność rozprawy apelacyjnej. Wyrok ogłoszony zostanie 18 stycznia.

Rozprawa burmistrza Szczecinka w sądzie apelacyjnym. Wiemy, kiedy zapadnie wyrok.

Przypomnijmy że burmistrz Szczecinka został skazany nieprawomocnym wyrokiem na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata oraz zapłatę 5 tys. grzywny. Jeśli sad apelacyjny utrzyma wyrok, to oznacza, że burmistrz traci mandat do zajmowania tego stanowiska.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl.

Punkt Szczepień na MTP już otwarty!